Akademickie Mistrzostwa Europy w siatkówce

Zawody odbędą się w dniach 26 lipca - 2 sierpnia w trzech halach w Łodzi: MOSiR przy ul. Małachowskiego, UKS Anilana i w ośrodku sportu Angelica. Ceremonia otwarcia będzie miała miejsce w w piątek 26. lipca w Zatoce Sportu PŁ.

Do rywalizacji przystąpi 29 zespołów z 16 krajów - 15 drużyn kobiecych i 14 męskich. W turnieju weźmie udział ponad 400 zawodników. Polskę reprezentują siatkarki i siatkarze z klubu AZS PŁ.

Drużyna siatkarek: Justyna Iskrzyńska, Olga Flies, Izabela Wasiak, Magdalena Pawlak, Aleksandra Smeja, Sandra Sobór, Angela Fliszewska, Wiktoria Kaniewska, Maria Tomczak, Maria Mańko, Zofia Bednarek, Aleksandra Budzyń, Julia Grabia, Marta Mastalska. Trenerem jest Mariusz Koralewski.

Drużyna siatkarzy: Maciej Kaszewiak, Szymon Dobrowolski, Bartosz Gajdzicki, Kamil Kosz, Filip Juszczak, Bartłomiej Kowalski, Jan Dobrowolski, Kamil Kiszko-Zgierski, Adam Głowacki, Dawid Dobrowolski, Damian Migała, Szymon Molenda. Trenerem jest Piotr Piotrowski.

Politechnika Łódzka jest organizatorem drugiej w tym roku imprezy rangi Akademickich Mistrzostw Europy. Przed miesiącem akademicy z Europy walczyli w Łodzi w AME w badmintonie. Teraz przyszedł czas na siatkówkę. Zawody tej rangi wróciły do Łodzi po 12 latach przerwy.

AME w badmintonie oraz w piłce siatkowej są ważnym elementem przygotowań do zorganizowania Europejskich Igrzysk Studenckich EUSA Universities Games - Łódź 2022, w czasie których planowane jest rozegranie 18 sportów w ciągu 2 tygodni rywalizacji.