Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej po raz drugi będzie gościć Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym. Zawody odbędą się w najbliższy weekend – 10-11 listopada.

Oprócz mistrzostw Polski, są to najliczniejsze i najbardziej prestiżowe zawody pływackie w Polsce na basenie 25-metrowym. Pierwsze zawody odbyły się pod koniec października w Oświęcimiu. Łódzkie będą drugimi w kolejności. Cały cykl Grand Prix na krótkim basenie stanowi przygotowanie startowe do mistrzostw świata, które w tym roku odbędą się w dniach 7-11 grudnia w chińskim Hangzou. 

Największymi gwiazdami zawodów będą medaliści lipcowych mistrzostw Europy: Konrad Czerniak i Kacper Majchrzak – uczestnicy brązowej sztafety 4x100 m stylem dowolnym. Arena Grand Prix Puchar Polski będzie mieć rekordową obsadę. W dwudniowej imprezie udział weźmie 578 pływaków z 92 klubów.

Zawody odbędą się w dniach 10-11 listopada. W sobotę pierwszy blok startowy rozpocznie się o godzinie 8:30 i potrwa do ok. 13.00. Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowane jest na 16:45, a od 17.00 do 20.00 będzie drugi blok startowy. W niedzielę ciąg dalszy rywalizacji, która odbywać się będzie od godziny 8.30 do 13. Po zakończeniu konkurencji odbędzie się podsumowanie zawodów i wręczenie nagród.