AZS Politechnika Łódzka - SKS Olimpia Łochów

Salming Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn rozpoczyna w nadchodzący weekend (24 – 25 listopada) rundę rewanżową fazy grupowej rozgrywek. W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbędą się kolejne mecze drużyny AZS Politechniki Łódzkiej. Rywalami naszych unihokeistów będzie drużyna SKS Olimpia Łochów, która w swoim składzie ma dwóch zawodników powołanych na grudniowe Mistrzostwa Świata w Czechach.

Dwumecz odbędzie się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 10). Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 17:00, zaś niedzielny o godzinie 12:00. Wstęp wolny.

- Weekendowe spotkania są bardzo ważne. AZS Politechnika Łódzka oraz Olimpia Łochów rywalizowały ze sobą w pierwszych dwóch kolejkach. Łodzianie wygrali na wyjeździe pierwszy mecz 7:5, a dzień przegrali po dogrywce 5:6 – mówi menedżer drużyny Robert Benkes.

Drużyna AZS PŁ po rozegraniu 8 spotkań zajmuje drugie miejsce w swojej grupie. Przed nią są aktualni wicemistrzowie Polski – MUKS Zielonka. Kolejne miejsca zajmują Olimpia Łochów, ULKS Józefina oraz TLU Toruń.

Menedżer Benkes zachęca do uprawianie tego zyskującego coraz większą popularność sportu: - Unihokej to młoda, ale prężnie rozwijająca się dyscyplina sportu. Najłatwiej jest go porównać do hokeja na lodzie, ale bez lodowiska, łyżew oraz krążka, który został zastąpiony piłeczką. Zawodnicy posługują się kijami z tworzywa sztucznego. Bramkarze wyposażeni są w specjalne stroje oraz kaski ochronne.