AZS Politechnika Łódzka - ULKS Józefina

3 i 4 kolejka Salming Ekstraklasy unihokeja mężczyzn.

Rozegrane zostaną dwa spotkania, które stanowią trzecią i czwartą kolejkę Salming Ekstraklasy unihokeja mężczyzn. W sobotę mecz rozpocznie się o godzinie 17:00, a niedzielę o 10:00. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

W pierwszych dwóch meczach, w starciu z Olimpią Łochów, drużyna z Łodzi (w poprzednim sezonie występująca pod nazwą UKS Nowa Łódź) wywalczyła 4 punkty – zwycięstwo 7:5 (za 3 pkt.) – oraz przegrana po dogrywce 5:6 (1 pkt.). W dwumeczu padły 23 gole, co oznacza, że zawodnicy fetowali zdobycie bramki średnio co 5 minut 13 sekund. ULKS Józefina pauzowała.

Unihokej to sport drużynowy z pięcioma zawodnikami i bramkarzem w każdej drużynie. Zawodnicy do gry używają poliwęglanowych kijów zakończonych kompozytową blendą oraz ażurowej plastikowej piłki. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal. Mecz unihokeja składa się z trzech tercji, każda po 20 minut. Boisko o wymiarach 40mx20m okolone jest bandami.