Decathlon SwimFit Cup 2019 Zatoka Sportu PŁ

Decathlon SwimFit Cup

15. czerwca zapraszamy do Zatoki Sportu PŁ na sportowe zakończenie roku szkolnego. Dzieci w wieku od 3 do 10 lat mogą wziąć udział w zawodach pływackich Decathlon SwimFit Cup.

Kto może wziąć udział?
W zawodach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 10 lat mieszkające na terenie województwa łódzkiego. To impreza dla amatorów, więc uczestnicy nie mogą należeć do klubów UKS i innych klubów pływackich. 

Rywalizacja będzie przebiegała w pięciu kategorii wiekowych:
I – 3 lata
II – 4 lata
III – 5-6 lat
IV – 7-8 lat
V – 9-10 lat

Konkurencje:
•    pływanie z makaronem
•    pływanie z deską
•    styl dowolny – kraul
•    styl grzbietowy
•    sztafeta podwójna – 2 osoby (1 dorosły i 1 dziecko), każdy z nich 25 m wybranym stylem.

Zapisy
Zawodnicy mają prawo startu w dwóch konkurencjach, ale tylko w jednej kategorii wiekowej. Uczestnika zawodów zgłasza rodzic/opiekun prawny wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny bezpośrednio u Organizatora – SwimFit Wiktor Karpiński na stronie www.tinyurl.com/swimfitcup.

Opłata startowa wynosi 25 zł. 
Zgłoszenia przyjmowane są do 7 czerwca 2019 roku.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest wyrażenie zgody przez rodziców/opiekunów prawnych na udział dziecka w zawodach oraz oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych, że stan zdrowia ich dziecka pozwala na udział w zawodach.

Nagrody
Wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Za zajęcie miejsc 1-3 zawodnicy otrzymają medale.

Organizatorem zawodów jest szkoła pływania SwimFit: - Dzięki tej imprezie chcemy propagować pływanie, jako czynną formę spędzania wolnego czasu. Tą dyscypliną sportu interesuje coraz więcej osób. Rośnie również świadomość rodziców, że umiejętność pływania wpływa na bezpieczeństwo ich dzieci, a także rozwija je pod względem motorycznym. Przy okazji tych zawodów chcemy połączyć zabawę z promocją sportu i zdrowego stylu życia – mówi Wiktor Karpiński, właściciel firmy. 

Szczegółowy Regulamin zawodów dostępny jest na stronie www.tinyurl.com/swimfitcup.

Program zawodów:
15.06.2019 r.
9:15 – zbiórka zawodników w holu wejściowym
9:30 – przejście przez bramki wejściowe
9:45 – rozgrzewka
10:00 – rozpoczęcie zawodów według kategorii wiekowych
16:00 – uroczyste zakończenie zawodów

Atrakcje nie tylko na basenie
Oprócz rywalizacji na basenie będzie można również bawić się na pikniku przed Zatoką Sportu. Dzieci będą mogły rzucać do kosza, strzelać na bramkę do piłki nożnej, zbijać kręgle na przenośnym torze do kręgli, a na mobilnym korcie także poznać podstawy gry w tenisa. Będzie także sala zabaw w której animator będzie rozdawał dzieciom balony i malował buzie. Restauracja Zatoka Smaku będzie rozdawała uczestnikom lemoniady i hot-dogi, dla osób towarzyszących będzie strefa gastronomiczna z możliwością zakupu czegoś do jedzenia.