Dzień Otwarty w Zatoce Sportu PŁ - zapisy

zatoka Sportu PŁ

9 grudnia (niedziela) w Zatoce Sportu PŁ będzie Mikołajkowy Dzień Otwarty! W jego ramach będzie można bezpłatnie, rodzinnie i na sportowo spędzić dzień. Wśród atrakcji m.in. szkolenie techniki pływania, aquafitness czy badminton. 

Dzień Otwarty Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej będzie idealną okazją do poznania i spróbowania swoich sił we wszystkich strefach: pływalni, badmintonie, ściance wspinaczkowej, w Fit Fabric oraz w grach i zabawach w hali sportowej. Korzystanie z nich przez cały dzień – od 7 do 21 – będzie bezpłatne. 

Na pływalni można także wziąć udział w specjalnie zorganizowanych zajęciach obejmujących: naukę oraz doskonalenie pływania niezależnie od wieku, zabawy z animatorami dla dzieci w wieku 3-13 lat na wypłyconym basenie oraz aquafitness, czyli aerobik w wodzie.
 
Aby wziąć udział w takich zajęciach trzeba wysłać zgłoszenie na adres e-mail: zapisy@zatokasportu.pl, podając imię i nazwisko, rodzaj zajęć oraz godzinę. Szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej.

Rezerwację trzeba zrobić także na badmintona. Zapisy w tym przypadku prowadzi Biuro Obsługi Klienta zarówno telefonicznie – 42 631 29 77 – jak i poprzez pocztę e-mail: bok@zatokasportu.pl. 

Zajęcia w hali sportowej odbywać się będą bez zapisów w godzinach 10:00-13:45. Jest to ogólnorozwojowy trening dla dzieci z naciskiem na gry zespołowe prowadzony przez animatorów z Przedszkoliada.pl. Oprócz tego będzie można zobaczyć podziemny system oczyszczania wody basenowej, a w salach konferencyjnych spotkać ciekawych gości związanych z Politechniką Łódzką – sportowców, wynalazców oraz ekspertów ds. żywienia.

W Dzień Otwarty włączyli się także funkcjonujący w Zatoce Sportu PŁ Centrum Wspinaczkowe Fiord oraz Fit Fabric. Ścianka wspinaczkowa udostępni bezpłatne korzystanie z 2 ścieżek, zaś Fit Fabric bezpłatne wpuści na siłownię w godzinach otwarcia Zatoki Sportu PŁ. Oprócz tego przeprowadzi zajęcia z trenerem: o godzinie 10.00 Cross kids, zaś o 11.00 – budowanie pośladków. Zapisy na te ostatnie zajęcia od grudnia poprzez stronę www.fitfabric.pl w zakładce Grafik. Restauracja "Zatoka Smaku" przygotuje dla uczestników napój gratis oraz zaproponuje obiad w promocyjnej cenie.

Przyjdź z całą rodziną, spędź aktywnie czas i daj się porwać sportowej zabawie! 

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Dnia Otwartego Zatoki Sportu PŁ. Osoby, które nie podpiszą oświadczenia, nie będą mogły wziąć udziału w zajęciach. 

Przypominamy również, że na terenie pływalni obowiązuje wyłącznie czysty sportowy strój kąpielowy, spełniający wymogi higieniczne oraz estetyczne, bez kieszeni dostępnych z zewnątrz, ściśle przylegający do ciała, nie posiadający dużych elementów metalowych lub plastikowych, mogących stanowić zagrożenie dla innych użytkowników, przeznaczony do sportów pływackich lub triathlonu (kąpielówki męskie, jedno lub dwuczęściowy kostium kąpielowy damski, pływacki strój startowy, pianka triathlonowa). Dopuszcza się nakrycie głowy w postaci czepka kąpielowego. Zabrania się wchodzenia do niecki basenowej w obuwiu wszelkiego typu. W kwestiach spornych decyduje personel obiektu.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ 

PŁYWALNIA: 
•    g. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 równolegle po 45 min. zajęć:
- Nauka pływania dla dzieci (3-13 lat) , grupy do 10 osób (konieczność rezerwacji miejsc z możliwością dołączenia w dniu wydarzenia)
- Nauka pływania dla dorosłych i młodzieży (konieczność rezerwacji miejsc z możliwością dołączenia w dniu wydarzenia)
- Doskonalenie pływania dla na basenie olimpijskim
- Animacje dla dzieci na wypłyconym basenie: zabawy z animatorami dla dzieci w wieku 3-13 lat; możliwość pozostawienia pod opieką animatora
•    g. 16.00, 16:30, 17:00, 17:30 Aquafitness – aerobik w wodzie. Jedne zajęcia trwają 30 min. Każdorazowo może w nich wziąć udział 30 osób.

Aby wziąć udział w takich zajęciach, trzeba wysłać zgłoszenie na adres e-mail: zapisy@zatokasportu.pl, podając imię i nazwisko, rodzaj zajęć oraz godzinę. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona. Liczy się pierwszeństwo zgłoszenia. W przypadku przekroczenia limitu miejsc na dane zajęcia o określonej godzinie, organizator może zaproponować inną godzinę.

•    bezpłatny wstęp na basen w godzinach otwarcia (g. 7.00-21.00)

STREFA SUCHA:
•    g. 10.00, 11.00, 12.00, 13:00, 16.00, 17.00 Sucha strona basenu, czyli zwiedzanie „podbasenia”, na co dzień niedostępnej części obiektu – zbiórka chętnych w holu głównym, przy Punkcie Informacyjnym;
•    g. 10.00 – 13.45 Dziecinnie proste - rodzinny trening ogólnorozwojowy z animatorami (trening z rodzicem, będzie także możliwość pozostawienia dziecka pod opieką animatorów), Hala sportowo-widowiskowa – bez zapisów
•    Zatoka Badmintona – bezpłatne wejścia przez cały dzień, konieczna rezerwacja. Zapisy prowadzi Biuro Obsługi Klienta telefonicznie – 42 631 29 77 i poprzez pocztę e-mail: bok@zatokasportu.pl. 

SALA KONFERENCYJNA
spotkania z ekspertami Politechniki Łódzkiej
- g. 11.00 – 11.30 Superfood – żywność do zadań specjalnych, dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka,
- g. 11.40 – 12.00 Nurkowanie pod kontrolą - prezentacja lokalizatora dla nurków stworzona przez studentów PŁ
- g. 12.10 – 12.30 spotkanie z Olą Bednarek, nominowaną do „pływackich Oskarów” – 2018 WOWSA World Open Water Swimming Woman of the Year, pływaczką na wodach otwartych

A TAKŻE:
•    Muzeum Sportu – dzieci do lat 18 - bezpłatnie, bilet ulgowy - 1 zł, bilet normalny 3 zł. 
•    Centrum Wspinaczkowe Fiord – bezpłatne korzystanie z 2 torów na jednej z najwyższych ścianek w Polsce 
•    Fit Fabric – bezpłatne wejście na siłownie w godzinach otwarcia Zatoki Sportu PŁ,  zajęcia z trenerem: g.10.00 Cross kids, g. 11.00 Budowanie pośladków. Zapisy od grudnia poprzez stronę www.fitfabric.pl w zakładce Grafik.