Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 wystartowała w Zatoce Sportu

przedszkoliada logo

Ponad 400 dzieci, kilka godzin zabawy i ogromna dawka pozytywnej energii. W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej wystartowała tegoroczna edycja Przedszkoliady.

Nasza hala została wypełniona siedmioma strefami gier i zabaw sportowych. Dzieci z łódzkich przedszkoli grały m.in. w piłkę nożną, rzucały do kosza oraz na bramkę jak do piłki ręcznej, brały udział w wyścigach, a także rysowały. 

-  To wstęp do kultury fizycznej. Dajemy szansę do zapoznania się z różnymi dyscyplinami sportu oraz zdrowym trybem odżywiania. Zanim pójdą do szkoły podstawowej, będą już umiały kozłować piłkę, odbijać, łapać i strzelać. Chcemy w nich zapalić także ducha sportu – wyjaśniają organizatorzy, Michał Kujawa i Rafał Niżnik

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to największy w Europie cykl imprez sportowych dla przedszkolaków, który jest elementem ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Po raz pierwszy partnerem akcji była Zatoka Sportu PŁ. W 2018 roku odbędzie się 60 imprez zorganizowanych w 32 miastach na terenie całej Polski. W imprezach udział weźmie około 15 000 dzieci, dopingowanych przez kibiców-rodziców, przy aktywnym udziale sportowców z klubów sportowych będących Partnerami Sportowymi imprez cyklu.