I Mistrzostwa Łodzi w pływaniu Masters

Mistrzowie świata, medaliści imprez mistrzowskich wezmą udział w I Mistrzostwach Łodzi w pływaniu Masters, które w najbliższy weekend (21-22 kwietnia) odbędą się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.
 
Do Łodzi przyjedzie 228 pływaków z 46 klubów z całej Polski, w tym trzech z regionu łódzkiego: UTW MASTERS Zgierz, DELFIN MASTERS Łódź i MASTERS Łódź. Wśród nich będą bohaterowie ubiegłorocznych mistrzostw świata masters w Budapeszcie. 

Najstarszym i najbardziej utytułowanym zawodnikiem będzie 96-letni Kazimierz Mrówczyński. Pływak ze Zgierz rok temu w stolicy Węgier zwyciężył w swojej kategorii wiekowej w konkurencjach na 100 i 400 metrów stylem dowolnym. W tej drugiej pobił dotychczasowy rekord Europy o ponad 8 minut! Pan Kazimierz wystartuje na 50m stylem dowolnym. Będzie to pierwsza konkurencja zawodów. Start o godzinie 14.

Na słupkach startowych staną także m.in.: Ewa Stępień – znakomita żabkarka ze Zgierza (wicemistrzyni świata); Zbigniew Januszkiewicz – nestor polskiego pływania z Opola opuszczał budapesztańską pływalnię z dwoma krążkami na szyi; Lucjan Prządo – 3-krotny medalista ostatnich mistrzostw świata.

Zawody potrwają dwa dni. W sobotę odbędą się w godzinach 14-19. W niedzielę rywalizacja toczyć się będzie od 10 do 15. 

Patron honorowy nad imprezą objął Rektor Politechniki Łódzkiej - prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.