I Ogólnopolski Miting Pływacki Osób Niepełnosprawnych

Basen 50-metrowy Zatoki Sportu będzie miejscem nowej imprezy w krajowym kalendarzu sportowym. Na pierwszy Ogólnopolski Miting Pływacki przyjadą najlepsi niepełnosprawni polscy pływacy. 

- Impreza będzie ostatnim sprawdzianem dla kadry narodowej przed mistrzostwami świata w Meksyku, które odbędą się w dniach 26 listopada – 8 grudnia. – Pierwotnie były zaplanowane na przełomie września i października, ale trzęsienie ziemi spowodowało przesunięcie terminu. Zmiana zmusiła korektę przygotowań, a nowa impreza w kalendarzu idealnie wpisała się w nowy harmonogram kadry – wyjaśnia Marcel Jarosławski z Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. 

W Zatoce Sportu spodziewani są więc medaliści trzech ostatnich igrzysk paraolimpijskich. Wśród nich Wojciech Makowski oraz Oliwia Jabłońska, którzy przed rokiem stanęli na podium w Rio de Janeiro. Oprócz nich o sile reprezentacji stanowić będą Joanna Mendak i Paulina Woźniak

Podczas dwudniowej rywalizacji zobaczymy także kilkuset innych pływaków z klubów z całej Polski. Wystartują oni w 30 konkurencjach we wszystkich stylach. W kompleksie sportowym Politechniki Łódzkiej PZSN Start zamierza uczcić podsumowanie projektu, dzięki któremu w naszym kraju powstały 34 nowe sekcje pływackie dla niepełnosprawnych. 

Zawody rozpoczną się 11 listopada o godzinie 11 i potrwają do 18. Następnego dnia pływacy ścigać będą się od godziny 12. Zakończenie imprezy planowane jest o godzinie 16.