II Zawody o Puchar Rektora PŁ w pływaniu

24-09-2018
zatoka Sportu PŁ

7 października odbyła się druga edycja zawodów pływackich o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej połączonych z Mistrzostwami Politechniki Łódzkiej w pływaniu.

Zawody zgromadziły 315 zawodników z 13 klubów z Łodzi i województwa. W zawodach startowali zawodnicy począwszy od 5 klasy czyli 11–latkowie aż do wieku seniorskiego. Dla wielu pływaków była to inauguracja sezonu po wakacyjnej przerwie.

Zwycięzcami klasyfikacji medalowej zostali zawodnicy klubu SP 149, którzy we wszystkich konkurencjach zdobyli 19 medali, w tym 8 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych. W tzw. klasyfikacji amerykańskiej, czyli największej liczbie  medali, wygrali pływacy reprezentujący SP 190, którzy na pływalni olimpijskiej Zatoki Sportu PŁ zdobyli 25 krążków (7 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych). Rywalizacja toczyła się we wszystkich stylach na 100 i 200 metrów wśród kobiet i mężczyzn.

Po zawodach dla zawodowców, do walki w Mistrzostwach Politechniki Łódzkiej w pływaniu stanęli pracownicy oraz studenci PŁ. Rywalizowali oni na dystansie 50m w stylach dowolnym oraz klasycznym.