Karta Bez Barier

Zatoka Sportu PŁ dołączyła do Łódzkiej Karty Bez Barier. Jej posiadaczom oferujemy wejście na pływalnię z 40-procentową zniżką od ceny nominalnej obowiązującej w danym terminie, czyli:
poniedziałek – piątek 6:00-8:00 – 12 zł;
poniedziałek – piątek 8:00-16:00 – 9 zł;
poniedziałek – piątek 16:00-21:45 – 12 zł;
weekend – 9 zł.

Zatoka Sportu została zaprojektowana i zbudowana jako obiekt przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Pływalnia znajduje się na poziomie 0, zaraz przy wejściu do obiektu od strony parkingu. Osoby poruszające się na wózku nie napotkają na drodze żadnego podjazdu ani przeszkody utrudniającej dojazd do kas oraz do basenu. Obszerna, wydzielona przebieralnia jest miejscem, w którym można się bez problemów przygotować do pływania lub innej aktywności w wodzie. Jest również prysznic i bezpośrednie wyjście na pływalnię, co powoduje, że w żadnym miejscu nie trzeba stać w kolejce, ani przeciskać się do swojej szafki. Nie traci się także czasu na szukanie swojego numerka szafki. Na wyposażeniu jest wózek. W szatni może przebrać się także osoba towarzysząca. 

Wnioski na kartę można składać w Oddziale ds. Osób Niepełnosprawnych Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Sienkiewicza 5. Z ulg i bonifikat, które zaoferuje Karta będą mogły skorzystać wszystkie osoby, które mieszkają na terenie Łodzi i posiadają orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności. Również te, które mają stopień lekki. Karta ma format karty płatniczej.