ŁSTW OCMER - KS Waterpolo Poznań

W najbliższy weekend w trzeciej rundzie Ekstraklasy piłkarzy wodnych ŁSTW Ocmer gościć będzie w Zatoce Sportu PŁ drużynę Waterpolo Poznań. 

Drużyna z Wielkopolski jest w tym sezonie niepokonana. W pierwszej kolejce dwukrotnie zwyciężyli Legię warszawa, w drugiej Alfę Gorzów Wielkopolski. Wszystkie spotkania rozegrali u siebie. Łodzianie na początek sezonu wygrali dwa razy z Alfą, ale w Szczecinie, z tamtejszą Arkonią, ponieśli jedną porażkę. W tym meczu podopieczni trenera Edwarda Kujawy popełnili aż 13 strat w ataku, mając również 11 20-sekundowych wykluczeń. Ponadto bardzo słabo bronili, gdy rywale grali w przewadze, pozwalając Arkonii uzyskać w tym elemencie blisko 60-procentową skuteczność. Również w  ataku grzeszyli nieskutecznością – z 24 rzutów aż 15 obronił bramkarza Arkonii). W dodatku sami grając jednym zawodnikiem więcej, strzelili tylko jedną bramkę.

- Poznaniacy to bardzo doświadczony zespół. Żeby komplet punków pozostał w Łodzi, nie możemy popełnić takich błędów jak w pierwszym meczu z Arkonią – mówi trener Kujawa. Waterpolo Poznań to jeden z pretendentów do mistrzostwa Polski. Dwumecz z tą ekipą będzie mieć w ogólnym rozrachunku duże znaczenie dla rywalizacji o tytuł mistrzowski.

- Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków waterpolo i naszej drużyny do odwiedzenia Zatoki Sportu PŁ i gorącego dopingowania naszych zawodników – zaprasza Kujawa.

Mecze rozpoczną się w sobotę o godzinie 18:00, a w niedzielę o 11:00.