Mikołajkowy Dzień Otwarty w Zatoce Sportu PŁ

dzień otwarty zatoka sportu pł

9 grudnia w Zatoce Sportu PŁ odbył się Dzień Otwarty! Była to idealna okazja do spróbowania swoich sił na pływalni, badmintonie, ściance i siłowni. 

Na pływalni można było wziąć udział w specjalnie zorganizowanych zajęciach obejmujących: naukę oraz doskonalenie pływania niezależnie od wieku, zabawy z animatorami dla dzieci w wieku 3-13 lat na wypłyconym basenie oraz aquafitness, czyli aerobik w wodzie. Skorzystało z tej możliwości wiele osób. Także Ci którzy pokonywali lęk przed wodą, mogąc w bezpiecznych warunkach rozpocząć naukę pływania. Atrakcją był również pokaz specjalny skoków do wody przygotowany przez klub Pałac Młodzieży Katowice. 

Duża popularnością cieszyły się badminton oraz wycieczki do podbasenia. Korty przez cały dzień były wypełnione pasjonatami tej gry, a podziemie, gdzie można było zobaczyć system oczyszczania wody basenowej, postanowiło odwiedzić kilkaset osób. 

W hali sportowej dzieci wzięły udział treningu ogólnorozwojowym z naciskiem na gry zespołowe prowadzony przez animatorów z Przedszkoliada.pl. W salach konferencyjnych można było spotkać ciekawych gości związanych z Politechniką Łódzką – sportowców, wynalazców oraz ekspertów ds. żywienia.

W Dzień Otwarty włączyli się także funkcjonujący w Zatoce Sportu PŁ Centrum Wspinaczkowe Fiord, Fit Fabric, restauracja Zatoka Smaku oraz Muzeum Sportu. Ścianka wspinaczkowa udostępniła bezpłatne korzystanie z dwóch ścieżek, zaś Fit Fabric bezpłatne wpuścił na siłownię oraz przeprowadził zajęcia Cross kids i budowanie pośladków. Zatoka Smaku przygotowała natomiast gratis jeden napój oraz obiad w promocyjnej cenie, A Muzeum Sportu udostępniło wystawę w promocyjnych cenach.