Mityng pływacki osób niepełnosprawnych

W dniach 27-28 października w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbędzie się II Ogólnopolski Miting Pływacki Osób Niepełnosprawnych. Udział w nim weźmie Juliusz Trochimczuk, rekordzista świata na 150m stylem zmiennym.

Będzie to druga edycja Mitingu, na który przyjeżdżają najlepsi niepełnosprawni polscy pływacy. W zawodach weźmie udział ok. 150 zawodników z 21 klubów z terenu całego kraju, w tym niektórzy zawodnicy kadry narodowej. Spodziewani są więc medaliści trzech ostatnich igrzysk paraolimpijskich oraz Juliusz Trochimczuk, który podczas tegorocznych mistrzostw Polski w Zatoce Sportu ustanowił rekord świata na 150m stylem zmiennym. Będą również łodzianie, od marca tego roku trenujący regularnie w Zatoce Sportu PŁ w ramach nowej sekcji pływackiej PZSN Starł Łódź.

Zawody będą ważnym elementem przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 14-18 listopada w Szczecinie.

Otwarcie imprezy zaplanowane jest w sobotę o godzinie 11. Rywalizacja w pierwszym bloku startowym rozpocznie się o 11:30. Drugiego dnia rywalizacja rozpocznie się o godzinie 11, a zakończenie zawodów planowane jest na 14:30.

Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.