Otyliada w Zatoce Sportu PŁ. Ruszyły zapisy i promocja

otyliada Zatoka Sportu PŁ

Zatoka Sportu PŁ weźmie udział w Otyliadzie, czyli Nocnym Maratonie Pływackim. Osoby, które zapiszą się na to wydarzenie, będą mieć zniżkę za wstęp na pływalnię.

Otyliada odbędzie się w nocy z 16 na 17 marca 2019 roku. Od godziny 18:00 przez 12 godzin kilka tysięcy pływaków na kilkudziesięciu pływalniach w całej Polsce podejmie próbę przepłynięcia jak najdłuższego dystansu. Dla jednych będzie to okazja do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. W maratonie odbywającym się w Zatoce Sportu PŁ może wziąć udział maksymalnie 150. Zapisy przyjmowane są przez internet na stronę otyliada.pl. Opłata za udział w VI Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim wynosi 15 zł od uczestnika przy zapisie drogą elektroniczną i 20 zł przy zapisie w dniu imprezy na pływalni. 

Zatoka Sportu PŁ dołączyła do pływalni uczestniczących w imprezie po raz drugi. Osoby, które zdecydują się na start w Otyliadzie, będą mogły przygotować się do startu kupując bilety po preferencyjnych cenach. Promocja będzie trwać od 20 grudnia 2018 roku do 15 marca 2019 roku. Uczestnicy otrzymają na czas trwania akcji 50-procentową zniżkę za wstęp na teren pływalni, uzależnioną od ceny wynikającej z cennika w danym momencie, czyli:

  • 7,50 zł (w weekendy oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16)
  • 10 zł (od poniedziałku do piątku w godzinach 6-8 oraz 16-21:45).

Promocja nie łączy się z innymi promocjami oraz obowiązującymi ulgami i zniżkami. 

Po zapisaniu się, należy zgłosić się do Punktu Informacyjnego w Zatoce Sportu PŁ, gdzie przyszli uczestnicy otrzymają specjalny identyfikator upoważniający do zniżki. Szczegółowy regulamin promocji dostępny jest na naszej stronie internetowej.  

Spośród wszystkich pływalni, które wzięły udział w edycji 2018, uczestnicy startujący w Zatoce Sportu PŁ łącznie przepłynęli najwięcej – 807 kilometrów! Wyczyn tym bardziej godny podkreślenia, gdyż nie byli najliczniejszą grupą. W zawodach na pływalni Politechniki Łódzkiej wystartowało łącznie 89 osób, natomiast w Pleszewie 140. 

Zwycięzcą łódzkiego maratonu został Maciej Łukasiewicz z Kutna. W 12 godzin przepłynął 30,1 km. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Piotr Lewiński (25,4 km), a na trzecim Mariusz Małoszczyk (25 km). Wśród kobiet najdłuższy dystans przepłynęła Anna Durka (20 km).