Pierwsze zawody w Zatoce Sportu

Puchar Sprintu pod patronatem Rektora Politechniki Łódzkiej zainauguruje sportowe emocje na basenie olimpijskim w Zatoce Sportu. Impreza odbędzie się w czwartek 5 października.

Pływacy będą rywalizować w ośmiu konkurencjach na olimpijskim dystansie 50 metrów. Ścigać będą się najlepsi w województwie zawodnicy i zawodniczki we wszystkich stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. 

Eliminacje rozpoczną się o godzinie 9. Początek finałów ok. godziny 15:30. 

Zawody połączone będą z uroczystym otwarciem Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego PŁ Zatoka Sportu oraz inauguracją roku akademickiego na Politechnice Łódzkiej. Sygnał do startu pierwszego wyścigu da rektor Sławomir Wiak, który wraz z Jarosławem Gowinem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, wręczy nagrody najszybszym zawodnikom. Między finałami będą pokazy skoków do wody, pływania synchronicznego oraz piłki wodnej. 

W programie także wyścig sztafet 6x50 m oraz I Mistrzostwa Pracowników i Studentów Politechniki Łódzkiej w pływaniu

Rywalizacja podczas Mistrzostw PŁ toczyć się będzie na dystansie 50 metrów stylami – dowolnym oraz klasycznym kobiet i mężczyzn. W zawodach mają prawo startu wszyscy pracownicy i studenci Politechniki Łódzkiej. W każdej z konkurencji zostaną rozegrane 4 serie, czyli po 32 zawodników i zawodniczek. O wpisaniu na listę startową decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy zawodnik może wystartować w obydwu konkurencjach, czyli zarówno w stylu dowolnym jak i klasycznym. Zawody zostaną przeprowadzone systemem serii na czas. Pomiar czasu będzie elektroniczny.

Zgłoszenia przyjmowane są do 2. października do godziny 12:00 na adres acsd@info.p.lodz.pl.   

Program:
14:50 – rozpoczęcie zawodów, prezentacja sędziów, przemówienie prezesa Polskiego Związku Pływackiego 
15:05 – pokaz pływania synchronicznego
15:20 – finały Pucharu Sprintu (styl dowolny i klasyczny)
16:00 – uroczystość otwarcia ACSD PŁ Zatoka Sportu - przemówienie JM Rektora oraz Wicepremiera Jarosława Gowina; uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi Aleksandrze Urbańczyk-Olejarczyk
16:30 – pokaz skoków do wody
16:45 – finały Puchar Sprintu (styl grzbietowy i motylkowy)
17:30 – pokaz karate tradycyjnego
17:40 – dekoracje Pucharu Sprintu
18:10 – sztafeta mieszana 6x50m
18:25 – Mistrzostwa Politechniki Łódzkiej Pracowników i Studentów w pływaniu
Ok. 19:00 – pokaz świetlnej iluminacji na budynku ACSD PŁ Zatoka Sportu