Piłka wodna: ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer - Arkonia Szczecin

8. kolejka Ekstraklasy piłki wodnej.

Politechnika Łódzka ŁSTW Ocmer w najbliższy weekend podejmuje w Zatoce Sportu PŁ kolejnego rywala w Ekstraklasie piłki wodnej. W sobotę i niedzielę zmierzy się z Arkonią Szczecin. 

Od 2002 roku jedynym klubem, który zdołał przełamać hegemonię łódzkiej drużyny w walce o tytuł mistrzowski była właśnie Arkonia. W tym czasie szczecinianie trzykrotnie wygrywali ligę – w latach 2008, 2012 i 2016. W tym sezonie mają jednak zgoła odmienny cel – utrzymanie. W ostatniej kolejce toczyli dramatyczne boje z drugim łódzkim klubem – Ecoperla Neptun UŁ. Łodzianie wygrali oba mecze, ale drugi dopiero po rzutach karnych.

Zawodnicy Politechniki Łódzkiej ŁSTW nie powinni mieć problemów z pokonaniem graczy Arkonii. Do tej pory przegrali tylko jeden mecz – z Legią Warszawa. Żeby sięgnąć po 18. tytuł mistrza kraju, nasz zespół musi wygrać wszystkie domowe mecze w Zatoce Sportu PŁ, czyli z Arkonią Szczecin i Waterpolo Poznań oraz przynajmniej jedno spotkanie wyjazdowe z Legią. Dwumecz z warszawianami jest zaplanowany na 12-13 maja.

Mecze z Arkonią Szczecin odbędą się w sobotę (godzina 19:00) i niedzielę (12:00). Wstęp bezpłatny.