Piłka wodna: ŁSTW Politechnika Łódzka Ocmer - Polonia Bytom

7. kolejka Ekstraklasy piłki wodnej.

W sobotę i niedzielę na pływalni Zatoki Sportu PŁ piłkarze wodni ŁSTW Politechniki Łódzkiej rozegrają ważny w kontekście walki o mistrzostwo dwumecz z trzecią drużyną w tabeli Łukosz WTS Polonia Bytom.

Spotkania są dla mistrza Polski jak i lidera rozgrywek ważnym etapem w drodze po kolejny tytuł mistrzowski. Bytomianie są na trzecim miejscu w tabeli, ale jak zapowiedział ich trener Krzysztof Paczyna, nie koncentrują się na obronie tej lokaty i chcą wykorzystać każdą okazję, aby wskoczyć na wyższe miejsce. Do drugiej Legii Warszawa tracą 5 punktów, a do ŁSTW – 9. 

Łodzianie dotychczas przegrali tylko jeden mecz – z Legią w grudniu. Ale w Bytomiu rywale też postawili się najlepszej w Polsce drużynie. W pierwszym meczu ŁSTW wygrali po wyrównanym pojedynku 12:11. – I dlatego powiedzenie „bij mistrza” bardzo pasuje do tych meczów. Faworytem jest nasz zespół, ale bytomianie będą walczyli o każdą piłkę – zapowiada Edward Kujawa, prezes i trener łódzkiej drużyny. – Nasi zawodnicy muszą przystąpić do meczów z maksymalną koncentracją i zaangażowaniem. Będzie to szczególnie ważne, aby nie popełniać niepotrzebnych fauli czy też dyskutować z sędziami. Michalski, Tomicevic czy Bar, oprócz zdobywania bramek, muszą również umiejętnie kierować młodszymi zawodnikami jak Brzeski, Zemło, Gidaszewski czy Opas, żeby końcowy wynik był dla nas korzystny. Dwie wygrane bardzo nas przybliżą do obrony tytułu Mistrza Polski.

Pierwszy mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:00, drugi w niedzielę o godzinie 12:00.

Wstęp bezpłatny.