Sumo Challenge

W najbliższą sobotę w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbędą się X Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge 2017. 

To największa tego typu impreza w Polsce, która z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów najnowszych technologii zarówno z kraju, jak i z zagranicy. W tym roku zgłoszonych zostało ponad 150 robotów.

- Piętnaście konkurencji zapewni pole do popisu dla zawodników, którzy co roku zaskakują nas swoimi pomysłami, przez co każda kolejna edycja przebija poziomem swoją poprzedniczkę. Wśród robotów zobaczymy te przemierzające labirynty, ratujące misie, prędkie niczym bolidy Formuły 1, zbudowane z klocków lego i wiele innych, a każdy z nich wyjątkowy – zapowiada dr hab. inż. Grzegorz Granosik, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR działającego przy Instytucie Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Poza samymi zawodami przewidziane są konkursy dla widzów, warsztaty w budowaniu robotów dla dzieci, a także sprawdzenie swoich sił w symulatorach dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych. 

Same zawody składają się z dwóch głównych części - eliminacyjnej (początek o godz. 10:00) oraz gali finałowej (ok. godziny 15), która jak zawsze będzie dynamiczna i pełna niespodzianek. Koniec zawodów przewidywany jest na godzinę 18.