Zatoka Sportu SwimFit Cup

W pierwszy dzień wakacji – 23 czerwca – w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbędą się zawody Zatoka Sportu SwimFit Cup dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Trwają zapisy. 

Dzieci rywalizować będą na dystansie 25 metrów w sześciu konkurencjach indywidualnych oraz jednej sztafecie, składającej się z dwóch osób – jednego dziecka i osoby dorosłej. Zawody przeprowadzone zostaną w 5 kategoriach wiekowych (3 lata, 4 lata, 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat). Każdy uczestnik może wziąć udział w dwóch konkurencjach.

- W zawodach mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-9 lat mieszkające na terenie Łodzi. Ze względu na amatorski charakter zawodów, w wydarzeniu nie mogą wystartować zawodnicy sekcji pływackich oraz klubów sportowych – tłumaczy Wiktor Karpiński z firmy SwimFit, jednego z organizatorów zawodów.

Uczestnika zgłasza rodzic lub opiekun prawny, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny w kasie obiektu Zatoki Sportu. Należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia dziecka, imię, nazwisko i telefon/e-mail opiekuna oraz wybrać maksymalnie 2 dowolne konkurencje i sztafetę rodzinną. 

Opłata startowa wynosi 20 zł i jest płatna w kasie Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej, w dniach i godzinach otwarcia obiektu. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca 2018 roku. W zamian dziecko otrzyma pakiet startowy oraz możliwość korzystania z obu niecek basenowych Zatoki Sportu w godzinach 10-14 w dniu zawodów na torach nie zarezerwowanych na potrzeby zawodów. 

- Zależy nam na dobrej zabawie, nauce rywalizacji, promocji sportu i zdrowego stylu życia. W przerwach pomiędzy konkurencjami przewidujemy masę atrakcji i niespodzianek – zapowiada Witold Nykiel, dyrektor Zatoki Sportu.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast najlepsza trójka w każdej konkurencji – medale. Będzie także nagroda dla najmłodszego uczestnika.

Konkurencje pływackie:
pływanie samymi nogami z deską na brzuchu;
pływanie samymi nogami z deską na plecach;
pływanie na makaronie;
stylem dowolnym – kraul;
stylem grzbietowym;
stylem klasycznym – żabka.

Program zawodów:
9:15 -  zbiórka zawodników w holu wejściowym;
9:30 -  przejście przez bramki wejściowe;
9:45 -  rozgrzewka;
10:00 - rozpoczęcie zawodów według kategorii wiekowych;
13:30 -  dekoracja zwycięzców;