Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu

zimowe MP

W dniach od 19 do 22 grudnia w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. O medale walczyć będą wszyscy najlepsi polscy pływacy, włącznie z medalistami trwających obecnie Mistrzostw Europy w Kopenhadze.

Do Łodzi przyjedzie prawie 900 pływaków ze 150 klubów. Wśród nich gwiazdy naszego pływania, medaliści mistrzostw świata Radosław Kawęcki i Konrad Czerniak, a także Paweł Juraszek, Alicja Tchórz oraz Kacper Majchrzak. Pierwszy z nich już pierwszego dnia zawodów w stolicy Danii zdobył srebrny medal w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym.

Przed łódzką publicznością o medale postarają się także „gospodarze”: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Filip Wypych, Marcel Wągrowski oraz Milena Karpisz. Wszyscy doskonale „czują wodę” w Zatoce Sportu, gdyż trenują tu kilka razy w tygodniu. Pierwszych dwoje to weterani imprez międzynarodowych, olimpijczycy z Rio de Janeiro. W Kopenhadze Wypych, wraz z kolegami ze sztafety 4x50m, wywalczył brązowy medal.

Po listopadowym Arena Grand Prix Pucharze Polski wielu zawodników twierdziło, że jest to „szybki basen”. Z tak mocną obsadą oraz pływakami w wysokiej formie, na pływalni Zatoki Sportu PŁ można spodziewać się więc bardzo dobrych wyników. 

Zawody trwać będą cztery dni – od wtorku do piątku. O 9:00 rozpoczynać się będą eliminacje, natomiast sesje finałowe o godzinie 17:00. Uroczyste otwarcie z udziałem władz Politechniki Łódzkiej oraz Polskiego Związku Pływackiego odbędzie się pierwszego dnia zawodów, 19 grudnia, o godzinie 16:45.