Pływaczki z Łodzi gwiazdami mitingu w Zatoce Sportu PŁ

29-10-2018
Miting pływacki osób niepełnosprawnych zatoka sportu pł

W Zatoce Sportu PŁ odbył się Ogólnopolski Miting Pływacki Osób Niepełnosprawnych. Była to druga edycja Mitingu. Łodzianki zostały multimedalistkami.

W zawodach udział wzięło ok. 150 zawodników z 21 klubów z terenu całego kraju. Klasyfikację medalową wygrał klub Start Gdańsk – 9 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe. 8 medali łącznie wywalczyły zawodniczki łódzkich klubów. Zuzanna Boruszewska z UKS 149 Łódź zakończyła dwudniową rywalizację z trzema złotymi i trzema srebrnymi krążkami, natomiast Katarzyna Kufel z sekcji pływackiej PZSN Starł Łódź z dwoma złotymi. Dla łódzkiego Startu Miting okazał się historycznym. Dla zawodników, trenujących od marca regularnie w Zatoce Sportu, były to pierwsze medale w oficjalnych zawodach. W dodatku od razu złote! Katarzyna Kufel wygrała w kategorii "AB" na 50m stylem dowolnym i grzbietowym.

Najlepszą zawodniczką została Patrycja Wojnarowska ze Startu Tarnów, która za wyniki we wszystkich swoich startach zgromadziła 1619 punktów. Na drugim miejscu była Zuzanna Boruszewska z UKS 149 Łódź – 1555 pkt. Wśród mężczyzn wygrał Michał Golus z Wodnika Radom. Startując w pięciu konkurencjach, uzyskał 1714 pkt.

Zawody były ważnym elementem przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 14-18 listopada w Szczecinie.

Impreza dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.