Fotogaleria

Mistrzostwa Polski w pływaniu synchronicznym 2019

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej po raz kolejny gościła piękną i artystyczną dyscyplinę – pływanie synchroniczne. O medale walczyli seniorzy oraz juniorzy. W dwudniowej rywalizacji udział wzięło ponad 100 osób. Zawody w Łodzi były ostatnim sprawdzianem dla dziewcząt z kadry narodowej juniorek przed wyjazdem na mistrzostwa Europy w Pradze. 

Zdjęcia: Lens Strong

przeglądaj zdjęcia

17. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Po raz pierwszy w historii Bieg Ulica Piotrkowską Rossmann Run zawitał na Politechnikę Łódzką. Kampus B z Zatoką Sportu był centrum całym zawodów.

Na terenie kampusu Politechniki i części naszego parkingu usytuowane było miasteczko zawodów. Tutaj odbył się piknik rodzinny przed biegiem, a po jego zakończeniu na scenie wręczone zostały medale. Po biegu biegacze skorzystali także z infrastruktury Zatoki Sportu PŁ.

przeglądaj zdjęcia

ŁSTW Ocmer świętuje 19. tytuł mistrza Polski

Piłkarze wodni ŁSTW Ocmer po raz 19. wywalczyli mistrzostwo Polski. W ostatniej kolejce Ekstraligi zmierzyli się z Łukosz WTS Polonia Bytom. Wyniki meczów nie miały znaczenia, gdyż łodzianie zapewnili sobie złote medale przed ostatnią serią gier. 
ŁSTW Ocmer - WTS Polonia Bytom 7:12, 10:10 (k. 4:5)

przeglądaj zdjęcia

ŁSTW zdobyło Puchar Polski 2019

Zatoka Sportu PŁ znów była szczęśliwa dla piłkarzy wodnych ŁSTW Ocmer. Łodzianie wygrali turniej finałowy o Puchar Polski i po raz 15. wywalczyli to trofeum.

przeglądaj zdjęcia

Orlen Przedszkoliada Tour 2019

19 i 20 stycznia w Zatoce Sportu PŁ odbyły się kolejne imprezy największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków – ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2019. Dzieci bawiły się grając w piłkę nożną, trafiając piłką do kosza, rzucając na bramkę do piłki ręcznej lub trenując siatkówkę. W zabawie w ciągu dwóch dni udział wzięło około tysiąca dzieci z łódzkich przedszkoli.

przeglądaj zdjęcia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019

W niedzielę 13 stycznia, w zamian za datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można było skorzystać ze sportowych atrakcji w Zatoce Sportu PŁ.

Od godziny 11, pod czujnym okiem instruktorów, dzieci mogły bezpłatnie rozpocząć naukę pływania oraz bawić się na wypłyconym basenie, a młodzież i dorośli na basenie olimpijskim szlifować swoją technikę pływania. W tym samym czasie wszyscy chętni trenowali aquabike, czyli trening na rowerach w wodzie. 

przeglądaj zdjęcia

Mikołajkowy Dzień Otwarty

9 grudnia w Zatoce Sportu PŁ odbył się Dzień Otwarty! Była to idealna okazja do spróbowania swoich sił na pływalni, badmintonie, ściance i siłowni. 

przeglądaj zdjęcia

Sumo Challenge 2018

17-18 listopada 2018 r. w Zatoce Sportu PŁ odbyły się XI Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge 2018. Po raz pierwszy rywalizowały drony. To największa tego typu impreza w Polsce przyciąga co roku coraz więcej entuzjastów najnowszych technologii. Tym razem na zawody zgłoszonych zostało blisko 230 robotów oraz 30 dronów, skonstruowanych przez polskich i zagranicznych pasjonatów robotyki.

przeglądaj zdjęcia

Arena Grand Prix Pucharu Polski 2018

Wojciech Wojdak i Dominika Sztandera zostali najlepszymi pływakami zawodów Arena Grand Prix Pucharu Polski na pływalni Zatoki Sportu PŁ w Łodzi. Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej po raz drugi gościła Arenę Grand Prix Puchar Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym. Oprócz mistrzostw Polski, są to najliczniejsze i najbardziej prestiżowe zawody pływackie w Polsce na basenie 25-metrowym. W dwudniowej imprezie udział wzięło 578 pływaków z 92 klubów.

przeglądaj zdjęcia