O nas

Kim jesteśmy?

Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu jest jednostką organizacyjną Politechniki Łódzkiej. Zostało utworzone na mocy Zarządzenia nr 13/2016 Rektora Politechniki Łódzkiej. Dyrektorem jest Witold Nykiel.

 

Co oferujemy?

Zapraszamy do naszego kompleksu sportowego podzielonego na dwie części – pływalnię oraz tzw. strefę suchą.

Pływalnia to przede wszystkim jedyny kryty basen 50-metrowy w Łodzi. Tutaj zapewniamy najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych w szczególności: pływania, piłki wodnej oraz triathlonu. Basen o wymiarach olimpijskich składa się z 10 torów, głębokość na całej długości wynosi 2,5 metra. Obok jest basen 25-metrowy. Jego największą zaletą jest regulowane dno. W zależności od potrzeb może być ono ustawione na poziomie od 0 aż do 5 metrów. Odbywają się tutaj kursy nauki pływania, aquafitness, a także nurkowania. Na terenie pływalni znajdują się również 4 platformy do skoków do wody, umieszczone na wysokościach od 3 do 10 metrów oraz cztery trampoliny na wysokościach 1 i 3 metrów.

Tzw. część sucha Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej przygotowana jest do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz organizacji wydarzeń dla publiczności. W jej obrębie znajdują się:

 • wielofunkcyjna hala sportowa z widownią dla 500 osób, która może mieć także zastosowanie pozasportowe. Jest ona wyposażona w nowoczesny system nagłośnieniowy i multimedialny, co pozwali na organizację koncertów, konferencji i pokazów.
 • ścianki wspinaczkowe - największa ma 17 metrów wysokości i 30 metrów szerokości. Jest podzielona na dwie części – do wspinaczki na czas oraz prowadzenia. Można na niej rozgrywać nawet zawody rangi mistrzostw świata. Na drugim piętrze znajduje się ściana o wysokości do 10 metrów. Jest ona mniej wymagająca, o mniejszych przewieszeniach i łatwiejszych formacjach. Ta część jest nastawiona bardziej na rekreację, świetnie nadająca się dla początkujących oraz dzieci. To tam odbywają się imprezy urodzinowe czy integracyjne.
 • siłownię FitFabric Pro;
 • 4 korty do gry w badmintona;
 • 4 stoły do gry w tenisa stołowego;
 • sale konferencyjne.

 

Dla kogo działamy?

Zatoka Sportu PŁ jest obiektem otwartym dla wszystkich. To miejsce dostępne nie tylko dla społeczności uczelni, ale także dla sportowców oraz mieszkańców Łodzi i regionu.

Zatoka Sportu służy jako:

 • akademickie centrum sportu,
 • obiekt dydaktyczny dla zajęć z wychowania fizycznego dla studentów łódzkich uczelni,
 • miejsce szkolenia łódzkich dzieci i młodzieży,
 • krajowe centrum treningowe dla pływania i skoków do wody,
 • obiekt rekreacyjny dla mieszkańców miasta i regionu.

 

Gdzie nas znajdziesz?

Znajdujemy się na terenie Kampusu B Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 10. Mapa dojazdu

 

Jakość wody

Jakość wody na pływalni jest stale monitorowana i odpowiada wymogom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.