O nas

Kim jesteśmy?

Pełna nasza nazwa brzmi: Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. Zatoka Sportu jest więc jednostką organizacyjną Politechniki Łódzkiej powołaną do życia Zarządzeniem nr 13/2016 Rektora Politechniki Łódzkiej. Dyrektorem jest Witold Nykiel.

 

Co oferujemy?

Jest to kompleks sportowy podzielony na dwie części – pływalnię oraz tzw. strefę suchą.

Pływalnia to przede wszystkim jedyny kryty basen 50-metrowy w Łodzi. Tutaj zapewniamy najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych w szczególności: pływania, piłki wodnej oraz triathlonu. Basen o wymiarach olimpijskich składa się z 10 torów, głębokość na całej długości wynosi 2,5 metra. Obok jest basen 25-metrowy. Jego największą zaletą jest regulowane dno. W zależności od potrzeb może być ono ustawione na poziomie od 0 aż do 5 metrów. Odbywają się tutaj kursy nauki pływania, aquafitness, a także nurkowania.

Oprócz strefy basenowej, Zatoka Sportu będzie mieć jeszcze strefę do sportów halowych. Jej sercem będzie wielofunkcyjna hala sportowa z widownią dla 600 osób, która będzie mieć także zastosowanie pozasportowe. Jest ona wyposażona w nowoczesny system nagłośnieniowy i multimedialny, co pozwali na organizację koncertów, konferencji i pokazów. Oprócz niej będą sale do sportów walki oraz do fitnessu. Obok nich znajdzie się duża siłownia o powierzchni 500 m2 oraz dwie klatki do gry w squasha. Otwarcie tej części przewidywane jest na 2018 rok.

Pomiędzy tymi strefami będą ścianki wspinaczkowe. Można tutaj trenować wspinaczkę na czas, bouldering oraz prowadzenie. Na ściance do prowadzenia zaproponujemy ok. 60 stanowisk asekuracyjnych, co pozwali na ułożenie ponad 200 linii wspinaczkowych.

 

Dla kogo działamy?

Zatoka Sportu powstała z myślą zapewnienia potrzeb zawodowych sportowców, studentów oraz mieszkańców Łodzi i województwa.

Zatoka Sportu służy jako:

  • środowiskowe, akademickie centrum sportu,
  • obiekt dydaktyczny dla zajęć z wychowania fizycznego dla studentów łódzkich uczelni,
  • obiekt dla szkolenia łódzkich dzieci i młodzieży,
  • krajowe centrum treningowe dla pływania i skoków do wody,
  • laboratorium badawcze w dziedzinie sportów pływackich,
  • obiekt rekreacyjny dla mieszkańców miasta i regionu.

 

Gdzie nas znajdziesz?

Znajdujemy się na terenie Kampusu B Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 10. Mapa dojazdu

 

Jakość wody

Jakość wody na pływalni odpowiada wymogom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach tj.
•    basen olimpijski, woda z pływalni - sprawozdanie z badań Nr 8581/ZL/18 z dnia 10 lipca 2018 r.
•    basen do skoków, woda z pływalni - sprawozdanie z badań Nr 8581/ZL/18 z dnia 10 lipca 2018 r.. 
•    wanny z hydromasażem, woda z pływalni - sprawozdanie z badań Nr 8581/ZL/18 z dnia 10 lipca 2018 r.