Witaj na Zatoka Sportu - Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne

Nie opublikowano jeszcze żadnej treści na stronie głównej.

ŁSTW Ocmer po raz 19. mistrzami Polski

ŁSTW Ocmer Polonia Bytom Zatoka Sportu PŁ

Piłkarze wodni ŁSTW Ocmer po raz 19. wywalczyli mistrzostwo Polski. W ostatniej kolejce Ekstraligi zmierzyli się z Łukosz WTS Polonia Bytom.

Łodzianie zapewnili sobie złote medale prze ostatnią serią gier. Mieli bowiem 14 punktów przewagi nad rywalami z Polonii Bytom. Na pływalni Zatoki Sportu PŁ spotkały się więc dwie najlepsze drużyny w tym sezonie. Podopieczni trenera Edwarda Kujawy wygrali do tej pory 17 na 18 meczów. Jedyną porażkę ponieśli z Arkonią Szczecin na wyjeździe. W pierwszej części rozgrywek dwukrotnie pokonali swoim najbliższych rywali z Bytomia 9:8 i 11:4.

Do rywalizacji z bytomianami podeszli bardzo rozluźnieni, co widać było w pierwszym – piątkowym – meczu, który przegrali 7:12. W sobotę bardzo chcieli się zrewanżować rywalom za porażkę. Pierwsza kwarta przebiegła pod zdecydowane dyktando mistrzów Polski, którzy wygrali ją 6:2. W kolejnych rywale jednak odrobili straty i mecz zakończył się remisem 10:10. O zwycięstwie w ostatnim meczu sezonu zdecydowały rzuty karne. Bezbłędnie wykonywali je goście. Z Łodzi wyjechali z dwoma zwycięstwami i srebrnymi medalami.

ŁSTW Ocmer do kolekcji trofeów dostawił 19. puchar za mistrzostwo Polski. To nie koniec emocji waterpolowych w Zatoce Sportu PŁ. W dniach 15-16 czerwca odbędzie się turniej w ramach Interligi z udziałem mistrzów Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.