Basen 50-metrowy

To jedyny basen o wymiarach olimpijskich w regionie. Tutaj zapewniamy najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności: pływanie, piłki wodnej oraz triathlonu. Basen o wymiarach olimpijskich składa się z 10 torów, głębokość na całej długości wynosi 2,5 metra. W tak dużej niecce jest 3,5 miliona litrów wody. W przyszłości będzie także basen z przeciwprądem, w którym pływacy poprawią swoją technikę. 

 

Wiele możliwości

W zależności od potrzeb basen 50-metrowy może zostać podzielony ruchomym pomostem na dwa odcinki po 25 metrów. Jest on wykorzystywany głównie do organizacji zawodów pływackich organizowanych przez Polski Związek Pływacki oraz Łódzki Okręgowy Związek Pływacki. Odbyły się tu m.in. Zimowe Mistrzostwa Polski jak i Główne Mistrzostwa Polski w pływaniu. W kalendarzu imprez stałych stałych są Arena Grand Prix Puchar Polski, Polska Liga Pływacka, Liga Dzieci, Liga SMS, Liga Młodzików. Z trybun każde z nich może oglądać ponad 1700 widzów.

 

Zatoka mistrzów

W tym najnowocześniejszym i najlepszym basenie w kraju na co dzień trenują olimpijczyk z Rio de Janeiro Filip Wypych. Od sezonu 2017/2018 swoje mecze ligowe w Zatoce Sportu rozgrywają także mistrzowie Polski w piłce wodnej z Łódzkiego Sportowego Towarzystwa Waterpolowego.

Na olimpijskim dystansie umożliwiamy także pływanie rekreacyjnie. Po szczegóły takiej aktywności zapraszamy do sekcji Rekreacja.