12 łódzkich medali podczas mitingu osób niepełnosprawnych

31-10-2022
miting pływacki osób niepełnosprawnych 2022 zatoka sportu pł maryna verbova mateusz snowarski

Po raz piąty w Zatoce Sportu PŁ odbył się Miting pływacki osób niepełnosprawnych. Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy łódzkich klubów.

Sześć medali zdobyła Zuzanna Boruszewska z klubu UKS SP 149, która zdobyła sześć medali. Najlepsza okazała się w konkurencjach na 100 m stylem klasycznym oraz 200 m zmiennym. Srebrne krążki zawisły na jej szyi po startach na 100 m stylem dowolnym i 50 stylem klasycznym. Na 50 m stylem dowolnym oraz grzbietowym zajęła trzecie lokaty.

Drugie sześć medali zdobyli zawodnicy SSN Start Łódź, na które złożyły się Maryna Verbova i Nikola Szczepska. Cztery z nich zdobyła reprezentująca od pół roku klub z naszego miasta Verbova z Ukrainy. Zwyciężyła w konkurencjach 100 m stylem grzbietowym, 150 m stylem zmiennym oraz 50 m stylem klasycznym. Drugie miejsce wywalczyła na 50 m stylem grzbietowym. Dzięki temu po zawodach otrzymała puchar Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszej łódzkiej zawodniczki. 

Puchar dla Najlepszego łódzkiego zawodnika otrzymał inny zawodnik SSN Start – Mateusz Snowarski.

Tabelę medalową uzupełniła jeszcze Nikola Szczepska (SSN Start), która zdobyła dwa srebrne medale na 50m stylami dowolnym i grzbietowym. Jej wyniki liczone były w innej kategorii niepełnosprawności niż Boruszewskiej i Verbovej.