300 dzieci trenowało z Otylią Jędrzejczak

21-10-2018
Otylia Swim Tour Zatoka Sportu PŁ

Ponad 300 młodych adeptów pływania trenowało w niedzielę z Otylią Jędrzejczak i jej sztabem w ramach Otylia Swim Tour, który odbył się w Zatoce Sportu PŁ.

– To był zdecydowanie największy Otylia Swim Tour, bo obiekt pozwolił nam na sprawne przeprowadzenie tak dużego projektu. Cieszę się, że miasto Łódź po raz kolejny chętnie zaangażowało się w Otylia Swim Tour. Przyjemnie było patrzeć na ponad trzysta uśmiechniętych dzieci – mówiła Otylia Jędrzejczak, pomysłodawczyni akcji.

Zajęcia z dziećmi prowadziło blisko trzydziestu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. Wyzwanie organizacyjne było olbrzymie, bo na pływalni Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu dzieci ćwiczyły na 25 torach!

– Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na elementy techniczne. Chcemy zmusić dzieci do myślenia nad elementami technicznymi. Ta technika ma później kolosalne znaczenie przy startach – mówi Szymon Kujat, jeden z trenerów ze sztabu Otylii Jędrzejczak.

Wiedza trafiła nie tylko do dzieci, ale także do ich rodziców, bo częścią Otylia Swim Tour są też zajęcia dla nich. Z rodzicami spotkali się dietetyk i psycholog sportowy.

– Rozmawialiśmy o tym, jak wydobyć z dziecka to, co w nim najlepsze. Jak motywować dziecko, a tak naprawdę jak motywować siebie, by umieć motywować swoje dziecko – mówiła psycholog Beata Mieńkowska.

Dzieci uczestniczące w Otylia Swim Tour były zachwycone. – W pływaniu najfajniejsze jest to, że można ciągle kontynuować to samo, a z czasem właśnie to staje się pasją. Bardzo chciałabym być pływaczką i być kiedyś na tym samym miejscu, co Otylia Jędrzejczak – mówiła 11-letnia Oliwia.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Zdjęcia: Paweł Skraba