AMP w aerobiku sportowym

Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym 2024 Zatoka Sportu PŁ - aerobik sportowy

Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym.

Rywalizacja w ramach AMP w aerobiku odbędzie się w pięciu konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, duetach, trójkach i teamach.

Wśród zgłoszonych do udziału w zawodach nie brakuje medalistów z poprzednich lat. W rywalizacji solistek i solistów wystartują kilkukrotni akademiccy wicemistrzowie Polski w tej konkurencji – Sandra Seweryn z UŚ Katowice oraz Alessio del Frate z AWF Kraków. Na listach startowych znajdują się także brązowi medaliści sprzed roku – Aleksandra Mikołajczyk (GUM Gdańsk) i Bartosz Milczarek (UW Warszawa), a także medalistki sprzed roku w trójkach – Marta Grabowska (GUM Gdańsk) i Magdalena Jaszcz (AWF Kraków).

Licznie reprezentowani będą gospodarze imprezy – KU AZS Politechniki Łódzkiej. Do rywalizacji w Zatoce Sportu PŁ wystawią 11 osób. Sukces sprzed roku w duecie będą chciały powtórzyć Małgorzata Komorowska i Malwina Plak, które w zeszłym roku wywalczyły srebrny medal w duecie. Pierwsza z nich to sportowa multimedalistka. Oprócz aerobiku sportowego, w ciągu dwóch poprzednich lat wzięła także udział w Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, narciarstwie, ergometrze wioślarskim, wspinaczce sportowej, biegach przełajowych, lekkoatletyce. Więcej na temat jej sportowej pasji można przeczytać na stronie pasja.azs.pl/znak-rozpoznawczy-wszechstronnosc/

O medale powalczy łącznie 114 studentów-sportowców z 15 uczelni. Na piątek przewidziano próby oraz eliminacje i półfinały, natomiast finały rozegrane zostaną w sobotę rano. 

Można przyjść i poznać tę zyskującą popularność dyscyplinę. Jej głównymi atrybutami są głośna i rytmiczna muzyka połączona z dynamicznymi układami.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.