Finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

29-11-2022
policyjna akademia bezpieczeństwa 2022 zatoka sportu pł

W hali sportowej Zatoki Sportu odbył się Wojewódzki Finał „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie”, realizowany w ramach programu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

Konkurs składa się z kilku etapów. Dzieci najpierw podejmują zmagania podczas eliminacji szkolnych, powiatowych, a ostatecznie reprezentują swoją szkołę na etapie wojewódzkim w Łodzi. Rywalizacja przebiega w duchu walki fair play, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz niezapomnianych wrażeń. Turniej adresowany jest do uczniów klas drugich szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego. Uczestniczą w nim pary złożone z dziewczynki i chłopca. 

W trakcie zawodów uczniowie wykazują się sprawnością fizyczną na torze przeszkód zbliżonym do tego, który pokonują kandydaci do służby w Policji. Przeszkody dostosowane są do wieku i rozwoju fizycznego uczestników. Ponadto uczniowie odpowiadają na 15 pytań z wiedzy o bezpieczeństwie.

W tegorocznym finale najlepsze wyniki uzyskali i stanęli na podium uczniowie reprezentujący:
I miejsce – Zespół Szkół im. Wandy Malczewskiej w Klukach – Iga Staszewska i Wojciech Irzykowski;
II miejsce – Szkołę Podstawową nr 3 im. kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka w Łowiczu – Laura Stępniewska i Maciej Plichta;
III miejsce – Szkołę Podstawową nr 2 w Koluszkach – Amelia Goździk i Marcel Piwowarski.

W tym roku po raz pierwszy zostali wyłonieni również w klasyfikacji indywidualnej zawodnicy, którzy pokonali tor sprawnościowy w najkrótszym czasie.

Nagrody rzeczowe w kategorii „Najszybszy Zawodnik/ Zawodniczka” otrzymali:
dziewczynka – Antonina Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osiedlu Niewiadów;
chłopiec – Marcel Florkowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wilamowie.

Wszystkim obecnym towarzyszyły niesamowite emocje. Na trybunach uczniowie 15 szkół gorąco dopingowali wszystkich zawodników. Równolegle został przeprowadzony konkurs na najlepiej kibicującą drużynę „Super Kibice”. Zgłaszane drużyny mogły liczyć maksymalnie 15 kibiców. W tej rywalizacji liczyło się zaangażowanie w doping nie tylko swoim drużynom, ale również pozostałym zawodnikom, kreatywność, a przede wszystkim dobra zabawa uczestników. Komisja konkursowa wyłoniła drużyny, których uczniowie i opiekunowie stanęli na podium:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 36 w Łodzi;
II miejsce – Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach;
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka w Łowiczu.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, maskotkę Komisarza Błyska, hulajnogę i kask ochronny. Zwycięskie drużyny otrzymały dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez Łódzki Urząd Wojewódzki, jak również pamiątki od organizatora.

W tym roku Policyjna Akademia Bezpieczeństwa miała swoją jubileuszową 15. edycję.