Grand Prix w pływaniu po raz piąty w Zatoce Sportu PŁ

21-10-2021
grand prix puchar polski pływanie zatoka sportu pł

Po raz piąty Grand Prix Puchar Polski odbyło się w Zatoce Sportu PŁ. Pływacy z najlepszym wynikiem otrzymali Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej.

Do Zatoki Sportu PŁ przyjechali rywalizować najlepsi polscy pływacy, między innymi olimpijczycy z Tokio Laura Bernat, Krzysztof Chmielewski i Paweł Juraszek. Ten ostatni, dzięki wynikowi 21,45 sekund na 50 m stylem dowolnym wygrał klasyfikację na „Najlepszego zawodnika” zawodów. Wśród kobiet triumfowała Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław. Nagrodę w postaci Pucharu ufundował Rektor Politechniki Łódzkiej – prof. Krzysztof Jóźwik. Podczas uroczystości otwarcia gości przywitał prof. Witold Pawłowski, prorektor ds. studenckich.

Podczas Grand Prix ustanowiono nowe rekordy Polski. W stylu dowolnym dwa z nich padły łupem Julii Dragan. 17-letnia pływaczka Olimpii Lublin osiągnęła najlepsze rezultaty na 200 i 800 metrów stylem dowolnym. Z kolei Igor Stempurski (UKS SP5 Swim) pobił rekord na 50 metrów stylem motylkowym. Oboje ustanowili te wyniki w kategorii osób niesłyszących.  

Grand Prix Puchar Polski to cykl zawodów pływackich w basenie 25-metrowym organizowanych przez Polski Związek Pływacki. Co roku składają się na niego imprezy rozgrywane w Oświęcimiu, Łodzi oraz Poznaniu. W Zatoce Sportu PŁ zawody odbywają się od 2017 roku, czyli od momentu otwarcia Zatoki Sportu. W tym roku była to już piąta edycji wydarzenia w obiekcie Politechniki Łódzkiej. Oprócz mistrzostw Polski, są to najliczniejsze i najbardziej prestiżowe zawody pływackie w Polsce na basenie 25-metrowym. 

W zawodach na pływalni Zatoki Sportu PŁ udział wzięło ponad 650 zawodniczek i zawodników z 89 klubów.