Jak będziemy działać do końca ferii? (aktualizacja)

Zatoka Sportu PŁ budynek

Nowe obostrzenia rządowe sprawiły, że obiekt od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. będzie dostępny tylko dla osób uprawiających sport zawodowo.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadza:

  • zakaz funkcjonowania basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem basenów, siłowni, klubów i centrów fitness: działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów lub udostępnianych zawodnikom kadry narodowej polskich związków sportowych;
  • ograniczenie współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i organizacji wydarzeń sportowych wyłącznie do sportu zawodowego […] lub zawodników pobierających stypendium sportowe […] lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej [...], lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. 

Te zapisy wprowadzają całkowity zakaz korzystania z infrastruktury sportowej dla osób nie uprawiających sportu zawodowo do 17 stycznia 2021 r. Jeśli obostrzenia nie zostaną przedłużone, korzystanie z naszego obiektu będzie możliwe po upływie tego terminu. 

Od Wigilii do 27 grudnia cały obiekt będzie nieczynny. Pływalnia pozostanie nieczynna w okresie 4-17.01.2021 r. Dotyczy to również grup wymienionych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. Decyzja taka została podyktowana względami ekonomicznymi. 

Dopuszczamy jednak możliwość otwarcia pływalni w drugim tygodniu ferii. Udostępnienie w tym terminie uzależnione jest od ilości podmiotów chcących trenować w Zatoce Sportu w okresie 11-17.01.2021 r. Kluby i organizacje zainteresowane współpracą prosimy o kontakt na adres e-mail: marketing@zatokasportu.pl.