ŁSTW zdobyło Puchar Polski

28-01-2019
Puchar Polski 2019 piłka wodna Zatoka Sportu PŁ

Zatoka Sportu PŁ znów była szczęśliwa dla piłkarzy wodnych ŁSTW Ocmer. Łodzianie wygrali turniej finałowy o Puchar Polski i po raz 15. wywalczyli to trofeum.

ŁSTW są niepodzielnie rządzą polską piłką wodną. W dwóch ostatnich latach zdobywali dublet, czyli mistrzostwo oraz Puchar Polski. W tym sezonie również są liderem na półmetku rozgrywek o mistrzostwo Polski oraz głównym faworytem do obrony Pucharu. Zespół prowadzony przez trenera Edwarda Kujawę musiał jednak stawić czoło mocno zmotywowanym rywalom. W półfinale łodzianie rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść tylko jedna bramką, pokonując Arkonię Szczecin 9:8.

W finale z Łukosz WTS Polonia Bytom bytomianie od razu przystąpili do ataku, dosyć szybko uzyskując nieznaczną jednobramkową przewagę. Do połowy drugiej kwarty wynik był cały czas remisowy. Wtedy za faul został usunięty kapitan Piotr Michalski. ŁSTW przez 4 minuty musiało grać w osłabieniu. Wykorzystali to bytomianie, którzy do przerwy uzyskali dwubramkową przewagę 5:3.

Trener Kujawa zachowywał jednak spokój i przekonywał swoich zawodników, by konsekwentnie realizowali założenia taktyczne. Przyniosło to efekt, gdyż trzecią kwartę łodzianie wygrali 4:0 i wyszli na prowadzenie 7:5. Czwarta kwarta to ponowny zryw bytomian, którzy doprowadzili do remisu 7:7. Trzy kolejne gole strzelili jednak mistrzowie Polski i ostatecznie wygrali 10:8.

- Moi zawodnicy po raz kolejny pokazali, że stanowią zespół i w trudnych chwilach zawsze walczą do końca. Na wyróżnienie właściwie zasłużył cały zespół, ale przede wszystkim nasz bramkarz Janek Szabłowski, który skutecznie bronił naszej bramki – podsumował trener Kujawa.

ŁSTW Ocmer wywalczyli Puchar Polski po raz piętnasty, w tym trzeci raz z rzędu.