Mamy rekord Guinessa!

rekord Guinnessa Zatoka Sportu PŁ

1740 osób wzięło udział w 24-godzinnej sztafecie pływackiej. Ta liczba sprawiła, że w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej ustanowiono rekord Guinessa

Próba bicia rekordu rozpoczęła się w sobotę 8 września o godzinie 12, a skończyła następnego dnia w południe. By zapisać się w Księdze trzeba było przepłynąć 25 metrów, jakimkolwiek stylem pływackim. Jedna osoba mogła płynąć tylko raz. 

Długa kolejka oczekujących ustawiła się na kilkadziesiąt minut przed startem. Entuzjazm uczestników był wielki, dlatego nawet nocą sztafeta zachowała ciągłość. Dzięki temu w niedzielę około godziny 9, na trzy godziny przed zakończeniem wydarzenia, do basenu wskoczył 1440 uczestnik. Była to minimalna liczba osób, by komisja Księgi Rekordów Guinessa uznała próbę za udaną. 

Pomysłodawcą bicia rekordu Guinessa był Adam Jerzykowski, prezes Fundacji Swim For a Dream, który do tej pory sam realizował swoje pływackie marzenia. Przepłynął z Alcatraz do wybrzeży Stanów Zjednoczonych, a 2 lata temu 37 km mazurskimi jeziorami z Giżycka do Mikołajek. Teraz postanowił zaangażować innych miłośników pływania i nie tylko. Na datę wydarzenia wybrał 8 września, gdyż zgodnie z Kalendarzem Świąt Niezwykłych, każdego roku jest to Dzień Marzyciela. 

Biorąc udział w sztafecie uczestnicy wsparli również projekt edukacyjno-mentorski „Uniwersytet Potężnych Dzików”, który dotuje blisko 30 zdolnych, młodych ludzi i daje im szansę stać się szczęśliwymi dorosłymi.

Podczas bicia rekordu Guinessa w pływackiej sztafecie w Zatoce Sportu odbyło się równocześnie wiele imprez towarzyszących, również dla tych osób, które nie umiały pływać. Były m.in. pokazy pływania synchronicznego, dmuchany tor przeszkód na basenie z konkursem i nagrodami, masaże dla uczestników Rekordu Guinnessa, rozgrywki koszykówki dla najmłodszych, tor do jazdy na wrotkach i rolkach, stacja malowania buziek najmłodszych marzycieli, grupowy trening siłowo-kondycyjny “Trening dla Dzika” prowadzony przez Krzysztofa Bajerę.