Mistrzostwa Polski w pływaniu synchronicznym

W najbliższy weekend (9-10 czerwca) Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej będzie ponownie gościć piękną i artystyczną dyscyplinę – pływanie synchroniczne. Podczas Mistrzostwach Polski Seniorów oraz do lat 15 będzie można zobaczyć specjalny pokaz zawodniczek kadry narodowej juniorek, przygotowujących się do mistrzostw świata w Budapeszcie.

Dla reprezentantek Polski występ w światowym czempionacie w konkurencji zespołowej będzie historycznym wydarzeniem. Do tej pory Polki nie mierzyły się z rywalkami na tym poziomie. Do udziału w lipcowych zawodach przygotowują się pod opieką polskiej trenerki Weroniki Sękowskiej wpieranej przez hiszpańską trenerkę najwyższej, światowej klasy – Elisabet Fernandez. Ma ona na swoim koncie m.in. medale z reprezentacją Hiszpanii podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku oraz mistrzostwach świata. Dzięki tej współpracy powstał niezwykle ciekawy i na światowym poziomie program dowolny zespołu. 

Pokazowy występ, odbędzie się w trakcie ceremonii zakończenia całych zawodów w dniu 10 czerwca (niedziela) ok. 15:30

Można także wesprzeć starania kadrowiczek, by jak najlepiej zaprezentowały się w tych najważniejszych zawodach. Na stronie https://zrzutka.pl/tpyxjv organizowana jest zbiórka pieniędzy na cały cykl przygotowań naszych reprezentantek. Na stronie znajdują się szczegółowe informacje oraz formularz poprzez który można wspomóc finansowo ten ciekawy sportowy projekt.

Do rywalizacji w mistrzostwach Polski zgłosiło się 8 klubów, które reprezentować będzie ponad 130 zawodniczek startujących w programach tanecznych dowolnych, programach technicznych oraz w konkurencji figur zgodnie z programem zawodów.

Szczegółowy program zawodów:
9 czerwca (sobota)
9.30 JUNIOR: figury
13.45 SENIOR: duety techniczne
14.15 JUNIOR: solo dowolne
16.15 SENIOR: duety dowolne mix
17.15 CEREMONIA OTWARCIA MISTRZOSTW
17.30 SENIOR: kombinacja
18.00 JUNIOR: zespoły dowolne
19.00 SENIOR: duety dowolne

10 czerwca (niedziela)
9.00 SENIOR: solo dowolne
10.00 JUNIOR: duety dowolne
12.30 SENIOR: solo techniczne
13.45 SENIOR: zespoły dowolne
14.15 JUNIOR: kombinacja
15.15 SENIOR: zespoły techniczne
15.30 DEKORACJA I ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW

Przypominamy, że w najbliższy piątek i sobotę studenci Politechniki Łódzkiej świętować będą swoje Juwenalia. W związku z tym będą utrudnienia w dostępie do obiektu.

Parking przed Zatoką będzie niedostępny dla samochodów, motocykli, rowerów oraz pieszych od czwartku (7 czerwca) od godziny 21:00  do poniedziałku (11 czerwca) do godziny 6:00. Czynny będzie mniejszy parking przed Wydziałem Budownictwa (wjazd od Al. Politechniki tuż za Zatoką Sportu). 

Przez dwa dni teren całego kampusu Politechniki będzie niedostępny również dla ruchu pieszego:
•    8 czerwca (piątek) od 19:00 do godziny 5:30 9 czerwca (sobota)
•    9 czerwca (sobota) od 19:00 do godziny 5:30 10 czerwca (niedziela).

W piątek i sobotę (8 i 9 czerwca) wejście do Zatoki Sportu będzie możliwe tylko wejściem od Al. Politechniki. Ostateczną godziną wpuszczenia do obiektu będzie godzina 19:00. Po tej godzinie możliwe będzie tylko opuszczenie budynku. Zatoka Sportu czynna będzie do godziny 22.