Mistrzostwa Polski w skokach do wody 2020

MP skoki do wody 2020 Zatoka Sportu PŁ

Międzynarodową obsadę miały Mistrzostwa Polski w skokach do wody, które odbyły się na pływalni Zatoki Sportu PŁ w dniach 4-6 grudnia 2020 roku. 

Z powodu zagrożenia epidemicznego skoczkowie do wody czekali aż osiem miesięcy na możliwość rywalizacji. Mistrzostwa zorganizowane na Politechnice Łódzkiej były pierwszymi od czasu wprowadzenia na wiosnę lockdownu. Do rywalizacji przystąpiło blisko stu uczestników we wszystkich kategoriach wiekowych. Największymi gwiazdami byli Andrzej Rzeszutek, Kacper Lesiak i Kaja Skrzek, którzy walczyć będą o kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Tokio. Wszyscy specjalizują się w skokach z trampoliny 3-metrowej. Panowie oprócz startów indywidualnych, mają sukcesy także w skokach synchronicznych z tej wysokości. Nasi reprezentanci są członkami klubu AZS Łódź. 

Do Łodzi przyjechał także reprezentant Szwecji – Vinko Paradzik. Mający serbskie korzenie Szwed, to finalista ostatnich mistrzostw Europy w konkurencji skoków z wieży 10-metrowej. Był także na mistrzostwach świata w Korei Południowej w 2019 roku. W zawodach wzięła także dwójka Amerykanów: Alexandra Jiampietro oraz Maksymilian Sawoniewicz. Oboje mają polskie obywatelstwo i starać się będą o kwalifikacje do kadry juniorów na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Alexandra trenuje na co dzień w Teksasie, a Maksymilian w okolicach Los Angeles.