Nowy rekord Otyliady w Zatoce Sportu PŁ

21-03-2022
Otyliada 2022 Zatoka Sportu PŁ pływanie

Aż czterech zawodników osiągnęło granicę 30 km podczas Nocnego Maratonu Pływackiego OTYLIADA. Zawody rozegrano w basenie olimpijskim w Zatoce Sportu PŁ.

Zwycięzcą łódzkiego maratonu został Mariusz Małoszczyk. Przepłynął 35,5 km. Tym samym ustanowił nowy rekord łódzkiej pływalni, który do tej pory należał do Wiktora Bogdańskiego. Trzy lata temu łodzianin wygrał, uzyskując wynik 33,6 km. W tym roku pobił swoje osiągnięcie (34,1 km), ale ostatecznie zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu zawody w Zatoce Sportu PŁ ukończył Mariusz Horodniczy – 31,2 km. Granicę 30km osiągnął także Przemysław Kuśmider. Wśród kobiet najdłuższy dystans przepłynęła Anna Połomka – 14,2  km. 

Zatoka Sportu PŁ po raz trzeci wzięła udział w Otyliadzie. Pływać mógł każdy, tyle kilometrów na ile sił mu starczyło. Większość uczestników zakończyła rywalizację pokonując między 2 a 10 km. Najstarszym uczestnikiem był 74-letni Wojciech Durka, który przepłynął 5 km. Najmłodszym pływakiem tej edycji Otyliady w Łodzi został 6-letni Bruno Prędki. Najliczniejszą rodzinę stworzyli: Katarzyna, Magdalena, Zofia i Krzysztof Sufleta.

Zwycięzcami ogólnopolskimi zostali Alicja Giedryś (39,5 km w Nakle nad Notecią) i Grzegorz Bednarczyk (43 km w Miechowie). Od 2016 roku rekord Otyliady wynosi 54,4 km i należy do Sebastiana Karasia. 

OTYLIADA to największa impreza pływacka w Polsce. Celem jest przepłynięcie jak najdłuższego dystansu w czasie 12 godzin, między 18 a 6 rano. O miano najlepszego rywalizowało kilka tysięcy pływaków na kilkudziesięciu pływalniach w całej Polsce. Dla jednych była to okazja do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzenie swoich możliwości pływackich.