Piłkarze wodni Politechniki zadebiutowali w Zatoce Sportu (ZDJĘCIA)

26-11-2017
Politechnika Łódzka ŁSTW Ocmer - Legia Warszawa

Ze zmiennym szczęście rywalizowali w 4. kolejce Ekstraklasy piłkarze wodni Politechniki Łódzkiej ŁSTW Ocmer. W dwumeczu z Legią Warszawa wygrali jeden mecz.

Był to debiut 17-krotnych mistrzów Polski w ich nowym „domu”, czyli Zatoce Sportu PŁ. W sobotę ich przewaga nad rywalami była miażdżąca. Łodzianie już do przerwy prowadzili 8:2, a po zakończeniu meczu wynik brzmiał 14:5 dla ŁSTW. Świetny mecz rozegrał Stefan Tomicević, który strzelił pięć bramek. W szeregach Legii wyróżniał się lider strzelców Ekstraklasy Bartosz Szymański. Były zawodnik ligi niemieckiej w tym meczu zapisał na swoim koncie kolejne cztery trafienia.

Publiczność, podbudowana dobrą grą swojego zespołu, licznie zjawiła się na trybunach następnego dnia. Tym razem, od pierwszego gwizdka międzynarodowego sędziego Radosława Koryzny, mecz był wyrównany. Do stanu 7:7 na początku czwartej kwarty żadna z drużyn nie mogła zbudować większej przewagi bramkowej niż dwa gole. Wtedy, mówiąc w żargonie sportowym, warszawską bramkę zamurował bramkarz Alessandro Leone. Za każdym razem sięgał piłki po strzałach piłkarzy wodnych z Łodzi. Zdezorganizowało to grę gospodarzy, którzy pogubili się w obronie. W ciągu pięciu minut goście ze stolicy strzelili pięć goli i spowodowali pierwszą porażkę ŁSTW w tym sezonie – 8:12.

Po meczu trener łódzkiego zespołu Edward Kujawa przyznał, że bohaterem meczu był bramkarz przeciwników, ale jednocześnie dodał, że jego zawodnicy trochę mu w tym pomogli, nie wykorzystując wielu dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku.

Następny mecz w Zatoce Sportu PŁ pod koniec lutego – 24-25.02.2018. Politechnika Łódzka ŁSTW Ocmer zmierzy się wtedy w derbowym pojedynku z Ecoperla Neptun Łódź UŁ.