Ponad 1000 osób popłynęło w Dniu Marzyciela

10-09-2019
dzień marzyciela 2019 Zatoka Sportu PŁ

7 września Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej stała się ogólnopolską stolicą pływania. Wszystko za sprawą największej, charytatywnej sztafety pływackiej o nazwie Dzień Marzyciela. 

Sztafeta trwała przez 12 godzin – od 9:00 do 21:00. Dzięki temu, że basen olimpijski został podzielony ruchomym pomostem, na pływalni stworzono 30 torów o długości 25-metrów. Każdy z uczestników pływał maksymalnie 30 minut dowolnym stylem pływackim. W tym czasie starał się przepłynąć jak największą liczbę basenów. Pływano więc kraulem, żabką, stylem grzbietowym, a najmłodsi korzystali z pomocy do wspomagania nauki pływania – makaronów i dmuchanym rękawków. 

W imprezie udział wzięło ponad 1000 osób. Wszyscy przepłynęli łącznie 30 465 długości basenu co dało 751 625 metrów.

Sztafeta miała charakter charytatywny. Uzyskany dochód zostanie przekazany na wsparcie rozwoju sportu młodzieżowego w ramach Uniwersytetu Potężnych Dzików, czyli programu stypendialno-mentoringowego dla uzdolnionej sportowo młodzieży.

Oprócz pływania na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej, przy Zatoce Sportu PŁ był także piknik. Można było m.in. pograć we frisbee, siatkówkę lub poskakać na trampolinie. Hitem był jednak wodny tor do skimboardu. Na desce surfowali zarówno dorośli jak i dzieci.