Puchar Sprintu – pierwsze zawody w Zatoce

06-10-2017
Puchar Sprintu pod patronatem Rektora Politechniki Łódzkiej

Puchar Sprintu pod patronatem Rektora Politechniki Łódzkiej zainaugurował sportowe emocje na basenie 50-metrowym w Zatoce Sportu. 

Impreza odbyła się w czwartek 5 października i była połączona z uroczystym otwarciem Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego PŁ Zatoka Sportu oraz inauguracją roku akademickiego na Politechnice Łódzkiej. 

Uroczystość otwarcia rozpoczął Jego Magnificencja Rektor Sławomir Wiak, a Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin symbolicznie dał sygnał startu dla działalności Zatoki Sportu. 

Pływacy rywalizowali w ośmiu konkurencjach na olimpijskim dystansie 50 metrów. W wyścigach udział wzięło blisko czterystu pływaków z kilkunastu klubów województwa łódzkiego we wszystkich stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. WYNIKI 

Między finałami widzowie podziwiali pokazy skoków do wody, pływania synchronicznego oraz karate tradycyjnego w wodzie. 

Zawody były także okazją do uhonorowania Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk, najbardziej utytułowanej łódzkiej pływaczki, tytułem Honorowego Obywatela Miasta Łodzi, która wystartowała w nietypowej sztafecie 6x50 m. Na zakończenie odbyły się I Mistrzostwa Pracowników i Studentów Politechniki Łódzkiej w pływaniu. 

Zdjęcia dostępne na naszej stronie FB.