Rekordowy Otylia Swim Tour

16-10-2017
Otylia Swim Tour Zatoka Sportu

320 dzieci i ponad 400 rodziców wzięło udział w Otylia Swim Tour w Zatoce Sportu. To największe w Polsce warsztaty dla młodych adeptów pływania.

Zajęcia trwały cały dzień. Uczestnicy uczyli się i doskonalili swoją technikę pływania pod okiem mistrzyni olimpijskiej z Aten – Otylii Jędrzejczak – oraz zaproszonych przez nią trenerów. Wśród nich była Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, najlepsza łódzka pływaczka, uhonorowana niedawno tytułem Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. 

Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, podczas gdy jedna z nich ćwiczyła w wodzie, druga miała trening ogólnorozwojowy w hali sportowej. Zajęcia te prowadzili doświadczeni trenerzy przygotowania motorycznego i fizjoterapeuci. W tym samym czasie na rodziców czekały wykłady z psychologiem sportowym – Beatą Mieńkowską oraz dietetykiem Natalią Główką – które w swojej karierze współpracowały z wieloma polskimi olimpijczykami. 

- Choć projekt Otylia Swim Tour realizujemy już od 2015 roku, tegoroczne spotkanie w Łodzi, ze względu na swoją skalę i liczbę uczestników było dla nas nie lada wyzwaniem. Po raz pierwszy, podczas jednego dnia zajęć na pływalni i sali gimnastycznej, udało nam się zgromadzić taką liczbę dzieci! Nie było jeszcze w Polsce tak dużego wydarzenia związanego z pływaniem i szkoleniem dzieci. Cieszę się, że to właśnie moja fundacja może realizować takie wydarzenia i tym samym promować pływanie wśród młodych ludzi – podsumowała Otylia Jędrzejczak.

Rekordowe Otylia Swim Tour nie byłoby możliwe bez wsparcia m.in. Politechniki Łódzkiej. Podziękowania od mistrzyni odebrał prorektor ds. studenckich Witold Pawłowski

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć. Tak było w sobotę podczas największego Otylia Swim Tour w historii! ZDJĘCIA