Skoki do wody po raz pierwszy w Łodzi

28-11-2017
Grand Prix w skokach do wody - Zatoka Sportu 2017

Dzięki Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej w weekend 25-26 listopada kibice w Łodzi mieli okazję poznać z bliska bardzo widowiskową dyscyplinę – skoki do wody. 

Na pierwsze w historii Łodzi Grand Prix Polski w skokach do wody do Łodzi przyjechali m.in. członkowie kadry narodowej seniorów Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek (w konkurencji skoków synchronicznych z 3-metrowej trampoliny zajęli na mistrzostwach Europy czwarte miejsce). Poza konkursem zaprezentowali swoje popisowe akrobacje. Z trybun oglądał ich minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który wręczył także medale zwycięzcom poszczególnych konkurencji. 

W dwudniowej imprezie swoje umiejętności zaprezentowało blisko 70 zawodniczek i zawodników w czterech kategoriach wiekowych od młodzika do juniora (6-15 lat). Najmłodsi rywalizowali w dwóch konkurencjach, trampolina 1 metr oraz trampolina 3 metry. W pozostałych kategoriach wiekowych skoczkowie prezentowali skoki z wieży. Kibice podziwiali skoki w przód, w tył, skoki Auerbacha, skoki Delfina i śrubowe.

Grand Prix Polski w skokach do wody to cykliczna impreza sportowa. W roku 2017 odbyły się trzy edycje zawodów – pierwsza w Częstochowie, druga w Tychach. W Łodzi była jednocześnie podsumowaniem całorocznej rywalizacji.

Honorowym patronatem imprezę objął rektor Politechniki Łódzkiej – prof. Sławomir Wiak