Wojdak i Sztandera wygrali Grand Prix

13-11-2018
Arena Grand Prix Pucharu Polski Zatoka Sportu PŁ

Wojciech Wojdak i Dominika Sztandera zostali najlepszymi pływakami zawodów Arena Grand Prix Pucharu Polski na pływalni Zatoki Sportu PŁ w Łodzi.

Wojdak wygrał po raz drugi w tym sezonie, gdyż okazał się również najlepszy na inauguracje cyklu w Oświęcimiu dwa tygodnie temu. Zawodnik BOSiR Brzesko wygrał na 400 i 800 metrów, a na 200m był piąty. Z kolei Sztandera (Juvenia Wrocław) tytuł najlepszej zawodniczki weekendu zapewniła sobie wygrywając 100 metrów stylami klasycznym oraz zmiennym. Wrocławianka triumfowała w klasyfikacji generalnej po raz pierwszy w karierze.

Po raz kolejny bardzo dobrze pływała Aleksandra Knop. 15-letnia zawodniczka UKS 190 Łódź o niemal trzy sekundy pobiła w swojej kategorii wiekowej rekordy Polski w konkurencjach 400m stylem zmiennym i 200m stylem motylkowym. Utalentowana juniorka zwyciężyła również na 200m stylem zmiennym oraz 200m stylem grzbietowym.

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej po raz drugi gościła Arenę Grand Prix Puchar Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym. Oprócz mistrzostw Polski, są to najliczniejsze i najbardziej prestiżowe zawody pływackie w Polsce na basenie 25-metrowym. Cały cykl Grand Prix na krótkim basenie stanowi przygotowanie startowe do mistrzostw świata, które w tym roku odbędą się w dniach 7-11 grudnia w chińskim Hangzou.

W dwudniowej imprezie udział wzięło 578 pływaków z 92 klubów.

zdjęcia: Jacek Szabela