Z Kartą Łodzianina w Zatoce Sportu PŁ popływasz taniej

Karta Łodzianina Zatoka Sportu PŁ

29 maja do programu Karta Łodzianina dołączy pływalnia Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej. Jedyny w województwie basen olimpijski będzie dostępny z 30% ulgą.

Kiedy i dla kogo zniżka?
Osoby z Kartą Łodzianina będą mogły pływać w obu basenach: 25- i 50-metrowym w soboty, niedziele i święta, w których obiekt będzie otwarty. 30-procentowa ulga obowiązuje przy zakupie biletu normalnego. 

Godziny otwarcia
W soboty pływalnia Zatoki Sportu PŁ jest czynna w godzinach 6:00-21:45, a w niedziele i święta od 7:00 do 20:45. 

Pływalnia to przede wszystkim kryty basen 50-metrowy. Tutaj zapewniamy najlepsze warunki do uprawiania sportów wodnych w szczególności: pływania oraz triathlonu. Składa się z 10 torów, głębokość na całej długości wynosi 2,5 metra. Obok jest basen 25-metrowy. Jego największą zaletą jest regulowane dno. W zależności od potrzeb ustawiamy je na poziomie od jednego do pięciu metrów. Dzięki regulacji dna w basenie tym mogą bezpiecznie bawić się dzieci. Możesz tutaj nauczyć się pływać w płytkiej wodzie, ćwiczyć aquafitness, nurkować, a także skakać do wody z trampoliny oraz wieży, ale tylko w ramach zajęć sportowych pod okiem wyspecjalizowanego trenera. Wykaz realizowanych zajęć dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce ZAJĘCIA

Uwaga! Zniżka z Kartą Łodzianina nie obowiązuje na zajęcia z trenerami.

Strój kąpielowy
Na terenie Pływalni obowiązuje regulamin, określający obowiązek korzystania z basenów wyłącznie w czystym, sportowym stroju kąpielowym. Musi on spełniać wymogi higieniczne oraz estetyczne, bez kieszeni dostępnych z zewnątrz, ściśle przylegający do ciała, nie posiadający dużych elementów metalowych lub plastikowych, mogących stanowić zagrożenie dla innych użytkowników, przeznaczony do sportów pływackich lub triathlonu (kąpielówki męskie, jedno lub dwuczęściowy kostium kąpielowy damski, pływacki strój startowy, pianka triathlonowa). Wstęp w szortach jest zabroniony. Zabrania się także wchodzenia do niecki basenowej w obuwiu wszelkiego typu. W kwestiach spornych decyduje personel obiektu. W Zatoce Sportu PŁ można pływać bez czepka.

Szczegółowy grafik dostępności torów do pływania jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce DOSTĘPNOŚĆ.