Zatoka Sportu areną pierwszego Superpucharu Polski w piłce wodnej

04-10-2023
piłka wodna zatoka sportu

Pierwszy w historii Superpuchar Polski piłki wodnej zdobyła drużyna AZS UW. Na pływalni Zatoki Sportu PŁ pokonała ŁSTW Politechnikę Łódzką 19:10.

Lepiej mecz zaczęli łodzianie, zdobywcy krajowego pucharu. W drugiej minucie spotkanie wynik otworzył serbski debiutant – Stefan Nacuk. Było to jednak jedyne prowadzenie drużyny ŁSTW w tym spotkaniu. W kolejnych akcjach do siatki rywali trafiali waterpoliści ze stolicy: Emil Kalata, Nikita Czupryna oraz pozyskany z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Maksymilian Krakowiak. W drugiej kwarcie przewaga warszawskiego zespołu wzrosła do trzech bramek, a kluczowa okazała się trzecia część gry, wygrana przez AZS UW aż 6 do 1.

Ostatecznie spotkanie o Superpuchar Polski zakończyło się wynikiem 19:10 dla gości.

7 października rozpoczną się rozgrywki Ekstraklasy. ŁSTW PŁ swój pierwszy mecz rozegra 21 października w Łodzi z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.