Zatoka Sportu PŁ areną walk

Policyjna Gala Sztuk Walki Zatoka Sportu PŁ

W ciągu dwóch dni w Zatoce Sportu PŁ odbyły się dwie gale sztuk walki – kickboxingu oraz brazylijskiego jiu-jitsu.

14 czerwca odbyła się pierwsza w historii Policyjna Gala Sztuk Walki! Widzowie byli świadkami pięciu walk kickboxingu w formułach K1 i Kick Light. W ringu spotkali się pasjonaci różnych sztuk walki, wyłonieni w ramach akcji „Plan Gliniarz”. Projekt skierowany był do policjantów i pracowników Policji woj. łódzkiego, studentów oraz uczniów ostatnich klas szkół średnich z terenu województwa łódzkiego, którzy mają ukończone 18 lat. Warunkiem wzięcia udziału w projekcie był co najmniej rok doświadczenia w trenowaniu sztuk walki. 

Uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz konsultacji w zakresie technik walki. Na treningach obecni byli zawodowcy, m.in. sierż. sztab. Marta Mysur, mistrzyni świata w Taekwon-do, oraz Jacek Wierzbicki posiadacz czarnego pasa w brazylijskim Jiu-Jitsu i piątego dana w karate. 

Wstęp na zawody był bezpłatny.

Następnego dnia do ringu weszli zawodnicy specjalizujący się w brazylijskim ju-jitsu. Egzekutor Super Fight to pierwsza gala na świecie, gdzie zawodnicy mogą uderzać otwartą dłonią z tzw. „liścia”.

W karcie głównej walk odbyło się 6 pojedynków. Naprzeciw siebie stanęło wielu topowych i utytułowanych zawodników, między innymi: Kornel Zapadka – wielokrotny złoty medalista mistrzostw świata, pierwszy Polak, który zdobył ten tytuł; Filip Sadowski – wielokrotny medalista mistrzostw naszego kontynentu; Robert Henek – medalista mistrzostw Europy. Konferansjerem zawodów był Marek "adbuster" Hoffmann. 

Oprócz sportowych emocji, gala promowała projekt „FAVELA”. Jest to oddolny projekt społeczny, zainicjowany przez łódzkiego trenera – Macieja Studzińskiego. Inicjatywa zakłada docieranie poprzez sport do dzieci i młodzieży z trudnych środowisk. Wzorem brazylijskich sportowców poprzez aktywizację młodzieży chcemy pomóc jej sięgnąć po nowe wzorce i pokazać alternatywę.