Dwóch naszych pływaków z dofinansowaniem ministra

Marcel Wągrowski i Jakub Kraska Zatoka Sportu PŁ

Jakub Kraska oraz Marcel Wągrowski, dwaj pływacy Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Łódzka, weszli w skład grupy, która otrzyma ministerialne dofinansowanie na przygotowania do imprez mistrzowskich w 2018 roku. 

Awans do tego grona zapewnili sobie zdobytymi w zeszłym roku medalami, czym spełnili kryteria wyznaczone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kuba w 2017 roku wywalczył wraz z kolegami wicemistrzostwo świata juniorów w sztafecie 4x100m stylem dowolnym, a indywidualnie brązowy medal mistrzostw Europy juniorów na 100 m stylem dowolnym. Marcel stanął na trzecim stopniu podium mistrzostw Europy juniorów w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym. Obaj zawodnicy są podopiecznymi trenera Macieja Hampla, trenującymi na co dzień w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej.

Skład kadry został zatwierdzony podczas spotkania trenerów z prezesem Polskiego Związku Pływackiego Pawłem Słomińskim. Nasi młodzi pływacy znaleźli się w gronie gwiazd polskiego pływania, jak Radosław Kawęcki, Alicja Tchórz (oboje są medalistami ostatnich mistrzostw Europy na krótkim basenie), Wojciech Wojdak (jedyny polski medalista zeszłorocznych mistrzostw świata na basenie 50-metrowym) czy Paweł Juraszek (piąty sprinter świata). Cała grupa liczy 26 osób. Kuba i Marcel są jedynymi łodzianami w tej grupie. 

Członkostwo w tej elitarnej grupie powoduje, że nasi pływacy będą mieć opracowany specjalny plan treningowy, uwzględniający zgrupowania zagraniczne oraz udział w zawodach międzynarodowych. Tegoroczną imprezą docelową są mistrzostwa Europy seniorów w Glasgow na basenie 50-metrowym (3-9 sierpnia), a dla Kuby dodatkowo mistrzostwa Europy juniorów w Helsinkach (3-8 lipca) oraz Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires (1-6 października).