Fit Fabric będzie w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej

fit fabric

Spółka Fit Fabric otworzy swój klub na terenie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu. Dzięki temu sportowcy zyskają możliwości treningu w czasie przygotowań do startów w zawodach.

Wybudowane przez uczelnię Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu to nowoczesny obiekt sportowy. Dzięki Fit Fabric, obok sportów powiązanych z pływaniem, stanie się miejscem do amatorskiego oraz zawodowego uprawiania wielu innych dyscyplin i prowadzenia zajęć rozwijających kondycję fizyczną.

Klub Fit Fabric będzie działał w pomieszczeniach na parterze Zatoki Sportu. Powstanie tu kilka stref ćwiczeń stworzonych z myślą o różnych potrzebach i celach stawianych sobie przez odwiedzających klub.

Elementem wyróżniającym to miejsce wśród innych klubów działających w sieci Fit Fabric będzie rozbudowana przestrzeń do treningu siłowego. Do poprawy formy służyć ma strefa treningu motorycznego niezbędnego w każdej dyscyplinie sportowej. W strefie cardio będzie można zadbać o kondycję, korzystając m.in. z nowoczesnych bieżni, stepperów i rowerków stacjonarnych. Do dyspozycji zawodników i amatorów zaplanowano przestrzeń, w której będzie można prowadzić przygotowania do uprawiania różnych sportów walki, m.in. judo, karate, a także boksu. W klubie będzie też strefa do treningów crossfit poprawiających kondycję, uzupełnionych o elementy kalasteniki, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Miejsce do ćwiczeń znajdą tu także amatorzy squasha.

Ćwiczący w Fit Fabric będą mieć do dyspozycji sprzęt najwyższej klasy pozwalający na trening na najwyższym poziomie. Uruchomienie klubu Fit Fabric w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej planowane jest na marzec 2018 roku.

Umowę zawartą pomiędzy Politechniką Łódzką i Fit Fabric podpisał rektor PŁ prof. Sławomir Wiak oraz członkowie Zarządu Fit Fabric: Grzegorz Zgierski i Marcin Wawrzycki