Nowe strefy w Zatoce Sportu

zatoka sportu badminton

Po uruchomieniu pływalni w Zatoce Sportu PŁ rozpoczynają działalność kolejne strefy sportu: Centrum Wspinaczkowe Fiord oraz Zatoka Badmintona. 

Od środy 28 lutego można się już wspinać na największej ściance wspinaczkowej w Łodzi. Ta w Zatoce Sportu PŁ ma 17 metrów wysokości i 30 metrów szerokości i jest jedną z największych w Polsce. Ściana podzielona jest na dwie części – do wspinaczki na czas oraz prowadzenia: - Na ściance do prowadzenia proponujemy kilkadziesiąt stanowisk asekuracyjnych – od najłatwiejszych dla całkowitych laików i dzieci, do dróg wspinaczkowych dla zawodników najwyższej światowej rangi – mówi Marcin Maciągiewicz, prezes firma Suzano, wykonawca oraz operator Centrum Wspinaczkowego Fiord w Zatoce Sportu PŁ. - Ściana do konkurencji wspinaczki na czas będzie ona zgodna z normami IFSC, czyli międzynarodowej federacji wspinaczki sportowej. Będzie można na niej rozgrywać zawody różnej rangi, nawet mistrzowskiej.  

To pierwsza z trzech części, które wejdą w skład Centrum Wspinaczkowego Fiord. W kolejnych tygodniach powstaną jeszcze dwie inne ścianki. Jedna będzie wysokości do 10 metrów. Będzie ona nastawiona na rekreację, dla osób początkujących oraz dzieci. Na końcu do użytku oddana zostanie ścianka boulderowa. 

Zatoka Badmintona działalność rozpocznie z początkiem marca. Znajdą się w niej cztery maty do gry w badmintona. Czas wynajęcia jednego kortu wynosi 60 minut. W związku z rozpoczęciem działalności promocyjna cena wynajęcia kortu na jedną godzinę niezależnie od dnia i godziny wynosi 30 zł. Osoby związane z Politechniką Łódzką: pracownicy, studenci, członkowie AZS PŁ, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół PŁ; członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku PŁ – zapłacą 25 zł. Będzie można także wypożyczyć rakietę do gry.

Rezerwację można zrobić:
- emailowo na adres zatoka.zapisy@gmail.com;
- telefonicznie pod numerem telefonu 42 631 29 77; 42 631 29 76
- bezpośrednio w Punkcie Informacyjnym lub kasie Zatoki Sportu PŁ.