Otylia Jędrzejczak Zatoka Sportu PŁ

Otylia Swim Tour

Ponad 300 młodych adeptów pływania weźmie udział w akcji Otylia Swim Tour, która odbędzie się w niedzielę, 21 października, w Zatoce Sportu PŁ. To kolejna odsłona tego projektu, w ramach którego Otylia Jędrzejczak i jej sztab przeszkolą w całej Polsce ponad tysiąc dzieci.

– To będzie rekordowy Otylia Swim Tour, bo najczęściej w zajęciach bierze udział między 100, a 150 dzieciaków. Ale w Łodzi mamy doskonałe warunki, bo jest duża sala gimnastyczna i piękna pięćdziesięciometrowa pływalnia, więc mogliśmy przyjąć więcej uczestników – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zajęcia z dziećmi w Łodzi prowadzić będzie ponad trzydziestu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. W trakcie bardzo aktywnego dla dzieciaków dnia odbędą są także zajęcia dla rodziców, którzy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z wybitnej klasy psychologiem sportowym oraz dietetykiem.

– Od samego początku tego projektu stawialiśmy mocno nie tylko na edukację dzieci, ale również rodziców. Sama po sobie wiem doskonale, jak ważny dla młodej osoby zaczynającej pływać jest kontakt z psychologiem sportowym. Rodzice dowiedzą się też tego, jak powinna wyglądać dieta adepta pływania – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

Zajęcia, zarówno w wodzie na pływalni, jak i w sali gimnastycznej,  odbędą się na obiektach Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu (al. Politechniki 10). To imponujący obiekt, wyposażony m.in. w wielofunkcyjną halę sportową oraz 50-metrową pływalnię z dziesięcioma torami.

Dzieci, które zapisały się na całodniowe zajęcia, czeka sporo atrakcji, poczynając od atrakcyjnych pakietów startowych przygotowanych m.in. przez Jurajską i pozostałych partnerów Fundacji Otylii Jędrzejczak, poprzez wiele godzin świetnej zabawy w wodzie i na lądzie. W środku dnia zaplanowana jest przerwa, w trakcie której dzieci będą mogły zjeść zdrowy obiad.

 – Najważniejsze jest, żeby dzieci dobrze się bawiły, bo tak właśnie zaczyna się drogę w sporcie, od zabawy, od polubienia treningów. Wierzę, że dzieci zakończą niedzielę w stu procentach zadowolone – dodaje Jędrzejczak.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po zajęciach w Łodzi Otylia Swim Tour odbędzie się jeszcze w Krakowie (27 października) i Toruniu (17 listopada). 

Zdjęcie: Paweł Skraba